Budoucnost e-mail marketingu

emailing

Newslettery mohou e-shopům, pokud jsou správně uchopeny a řízeny, generovat dokonce až 30 % obratu.

Společnost VIVmail.cz představila Targito, platformu pro automatizaci e-mailingových kampaní. Kromě pokročilé automatizace a personalizace při vytváření, distribuci i vyhodnocování elektronických newsletterů nabízí Targito i integraci veškeré online komunikace se zákazníky.

Nový nástroj je určen prakticky pro všechny firmy, které komunikují se svými zákazníky prostřednictvím elektronických newsletterů, a to bez ohledu na velikost, zaměření či obrat. Personalizované kampaně tvoří nejvýraznější část výnosů z e-mail marketingu. Jejich konverzní poměr bývá několikanásobně vyšší než u standardní neadresné rozesílky a díky vysoké míře automatizace vyžadují ve většině případů nulovou správu. „Moderní a úspěšná e-commerce firma by měla získávat z e-mailingových kampaní více než 10 % obratu. Někteří naši klienti z řad e-shopů takto generují až 30 % obratu,“ říká Vladan Hejnic, ředitel společnosti VIVmail.cz, která novinku vyvinula.

Newslettery rychle a bez znalosti programování

Targito přináší do oboru e-mail marketingu zcela novou úroveň. Umožňuje připravit plně responzivní newsletter bez znalosti HTML do 30 minut a přepočítání libovolně velkého segmentu databáze podle chování nezabere více než pět sekund, zatímco jiným řešením to může trvat i několik minut.

E-mailingové kampaně v Targitu vycházejí z mnohaletých zkušeností a jsou připraveny na míru pro jednotlivé obory. Od kampaní zaměřených na získání nových zákazníků, přes standardní výkonnostní, až po retenční nebo reaktivační kampaně.

Uživatel může sledovat chování zákazníků na webových stránkách i v e-mailu a kombinovat související zdroje dat. Targito obsahuje webový tracking, který umožňuje zachycení libovolné události na webech klienta. Na rozdíl od většiny konkurence Targito nabízí plnohodnotný tracking, který lze využívat nejen pro remarketingové a automatizované kampaně, ale i segmentaci a zpětné propisování dat do e-mailů. Dále obohacuje profilová data uživatelů a zjednodušuje tvorbu kampaní.

Soulad s GDPR

Sběr kontaktů probíhá v souladu s GDPR, uživatelům je v rámci týmu VIVmail.cz k dispozici právník a copywriter pro přípravu souhlasů. Nechybí například funkce pro úplný výmaz nebo zobrazení všech dat o kontaktu a samozřejmostí je plně škálovatelná infrastruktura na území EU.

Cílení a doručitelnost

Targito není pouze e-mailingový nástroj, ale dokáže cílit komunikaci i na ostatní platformy, jako jsou SMS a messengery typu WhatsApp, Viber, sociální sítě, nebo prostřednictvím RTB kampaní. Pokud má uživatel vlastní mobilní aplikaci, lze využít k posílání zpráv push notifikace. Dosahuje nadprůměrné doručitelnosti 99 % napříč všemi e-mailovými klienty.

Možnost integrace s podnikovými systémy

Díky unikátní technologii umožňuje Targito přímé napojení na Business Intelligence (Bl) nástroje s možností provádět složité analýzy dat za běhu. Mezi podporované Bl nástroje patří například Tableau, Microsoft Power Bl a Amazon Quicksight. Targito také disponuje plně automatizovanou integrací s XML feedy Heuréka, Google Sheet, Google Merchant, RSS a dalšími. Targito lze propojit s CRM, CMS, ERP, DWH či Bl řešením, jako například Colpirio, Helios, Keboola, Microsoft Dynamics, Salesforce, SAP CRM, SAS či SugarCRM.

Related posts

One Thought to “Budoucnost e-mail marketingu”

Leave a Comment