Facebook si spletl název města s nadávkou a zablokoval stránky

Bitche Francie

Sociální síť Facebook na několik týdnů zablokovala stránky francouzského městečka Bitche, protože si jeho název spletla s anglickou nadávkou. Algoritmus internetové firmy usoudil, že jméno města porušuje pravidla ohledně užívání vulgarismů, protože ho zaměnil se slovem “bitch” (čubka), což je v angličtině hojně užívaná urážka. Teď se šéf francouzského zastoupení společnosti Facebook starostovi města za kuriózní záměnu omluvil, napsal server BBC.

“Facebook nás 19. března informoval, že naše stránky Ville de Bitche už nejsou on-line přístupné kvůli porušení podmínek užívání služby,” uvedl starosta města Benoit Kieffer. “Zdá se, že jméno našeho města si někdo špatně vyložil,” dodal.

Podle starosty tento případ dokazuje, že metody, které Facebook uplatňuje pro dohled nad obsahem, tak úplně nefungují. Ačkoli se město snažilo firmu kontaktovat, chybu se podařilo napravit až nyní. Mezitím město Bitche s 5000 obyvateli na sociální síti vystupovalo pod neškodným označením “Mairie 57230”, tedy označením podle poštovního směrovacího čísla.

Zdroj: ČTK

Obrázek: Ji-Elle

@RadekVyskovsky

Related posts

Leave a Comment