Google zaplatí německé Corint Media 3,2 mil. eur ročně za tiskový obsah

Corint Media

Americká internetová společnost Google bude německé autorské společnosti Corint Media platit 3,2 milionu eur (zhruba 79 milionů Kč) ročně za využívání jejího tiskového obsahu. Firma zastupuje největší evropský mediální dům Axel Springer, který vydává deníky Bild a Die Welt, ale také několik regionálních vydavatelů. Částka je nižší, než Corint Media požadovala původně, ale dohoda je jen prozatímní. Dnes o tom s odkazem na blog Googlu informuje agentura DPA.

Google a četní tiskoví vydavatelé v Německu se již několik let přou o to, kolik jim má americký internetový gigant platit za využívání tiskového obsahu. Corint Media za něj žádala jako přiměřenou odměnu 420 milionů eur.

Prozatímní řešení podle DPA ještě konec sporu o přiměřenou odměnu za využívání médií společností Google v Německu nepřináší. Rozhodčí řízení u německého patentového úřadu v hlavním sporu pokračuje. Společnost Corint Media, která spravuje přibližně třetinu německých tiskových práv, očekává v tomto hlavním řízení výrazně vyšší částku. Google naopak předpokládá, že nyní dohodnutých 3,2 milionu eur ročně je konečných a dostatečných.

Corint Media uvedla, že prozatímní dohoda ukončuje dlouhé období, kdy Google protiprávně využíval tiskový obsah jí zastupovaných organizací, aniž by jim za něj platil jakoukoli odměnu. „V probíhajícím hlavním řízení před rozhodčí komisí Corint Media nadále prosazuje, aby se tato odměna, kterou má společnost Google zaplatit, ještě výrazně zvýšila,“ uvedla firma.

TZ

Related posts

Leave a Comment