Instagram bude upozorňovat na šikanu

Instagram hand

„Všichni bychom měli zvážit dopad našich vlastních slov,“ říká charita proti kyberšikaně.

Instagram odteď bude upozorňovat uživatele, kteří ve svých titulcích používají slova, která lze považovat za urážlivé nebo šikanu. Společnost uvedla, že pomocí umělé inteligence najde slova a věty, které by mohly být považovány za potencionálně škodlivé a upozorní na ně postujícího.

Podobná funkce, která uživatele upozorňuje, když napíšou komentář k příspěvku někoho jiného už byla spuštěna začátkem tohoto roku a ukázala se jako prospěšná. Když uživatel Instagramu vloží příspěvek a nadpis lze považovat za šikanu, objeví se na jeho obrazovce zpráva informující, že jeho nadpis vypadá podobně jako další již dříve nahlášené příspěvky a je ho potřeba změnit.

Poté si každý uživatel může přečíst pro byl příspěvek označen a popřípadě odmítnout jeho změnu v případě, že si myslí, že žádná pravidla sociální sítě neporušuje.

Začátkem tohoto roku zveřejnil ředitel Instagramu Adam Mosseri prohlášení, ve kterém uvedl informace o tom, jak chtějí bojovat proti kyberšikaně.

Ve svém prohlášení Mosseri uvádí, že platforma Instagramu je kompletně přehodnocována a kontrolována tak, aby se vyhnula jakémukoliv škodlivému zneužívání.

„Můžeme udělat více pro to, abychom zabránili šikaně na Instagramu a můžeme i udělat více pro šikanované tak, aby se nebáli ozvat,“ řekl Mosseri.

„Naší povinností je vytvořit na Instagramu bezpečné prostředí pro všechny. To je pro nás aktuálně největší priorita a nadále do ní budeme investovat tak, abychom problémy kyberšikany na Instagramu úplně odstranili.“

Studie prokázali, že obětí internetové šikany se stalo v posledním roce 1 ze 4 dětí a Instagram byl v minulosti kritizován za to, že nepřijal odpovídající opatření na ochranu svých uživatelů. V únoru minulého roku tedy Instagram oznámil, že se zavázal k odstranění všech obrázků souvisejících se sebepoškozováním. O osm měsíců později oznámil plány na rozšíření zákazu obrázků souvisejících se sebepoškozováním a vraždami i na kresby, karikatury a memy.

„Nástroje, jako je Instagram’s Comment and Caption Warning, jsou užitečným způsobem, jak povzbudit v tom, abyste byť neúmyslně nikoho nešikanovali ještě před tím, než to uděláte.“

Related posts

Leave a Comment