Klíčová slova v obecných doménách nejvyšší úrovně vám nepomohou dosáhnout lepšího hodnocení

Using locale-specific URLs

Takto Google zachází se všemi typy TLD.

“Ne, za takové klíčové slovo ve své doméně nejvyšší úrovně nedostanete speciální bonus,” řekl John Mueller, analytik trendů pro webmastery ve společnosti Google, o obecných doménách nejvyšší úrovně, jako jsou “.jobs”, v epizodě AskGoogleWebmasters.

Muellerovo vysvětlení se vrací k pokynu, který byl poprvé publikován v roce 2015 a ve kterém Google vysvětlil, že jeho systémy celkově zacházejí s novými generickými doménami nejvyšší úrovně (gTLD) jako s jinými gLTD (jako jsou .com a .org). „Je to záměrné,“ dodal, „to, že web má v názvu domény klíčové slovo, neznamená, že je pro dané klíčové slovo relevantnější než jiné.“

Pro Google je to (téměř) stejné. Google zachází s následujícími doménami nejvyšší úrovně stejně jako s doménami .com nebo .org:

  • Nové gTLD (například .jobs a .how).
  • Značkové TLD (například .BMW).
  • Obecné regionální TLD (například .london nebo .asia).

„Pokud není doména nejvyšší úrovně zaregistrována jako doména nejvyšší úrovně s kódem země (ccTLD) u ICANN, bude společnost Google považovat každou TLD, která se vyřeší prostřednictvím kořenové zóny IANA DNS, za gTLD,“ uvádí se v dokumentaci nápovědy Search Console.

Výjimka. Google považuje názvy domén nejvyšší úrovně s kódem země (ccTLD; například .vn pro Vietnam) za silný signál, že web je určen pro uživatele v určité zemi. Většina ccTLD povede k tomu, že Google geograficky zacílí web.

Pokud používáte ccTLD a chcete geograficky cílit na uživatele v různých zemích, „plavete proti proudu“, řekl Matt Cutts, dříve Google, v roce 2011. „Obecně platí, že pokud vidíme něco jako .jp, obvykle předpokládáme, že to je relevantní pro Japonsko a ne tak relevantní pro Norsko, Švédsko nebo Finsko, nebo něco takového,“ řekl. To stále do značné míry platí.

Některé ccTLD jsou však dostatečně obecné, takže Google umožňuje webmasterům, aby je zacílili na různé země. Jedná se o vanity TLD (například .tv a .me) a Google s nimi zachází jako s gTLD. Úplný seznam obecných ccTLD je k dispozici v centru nápovědy služby Search Console.

Proč nás to zajímá. Vložení klíčového slova do názvu vaší domény pomocí jednoho z výše uvedených TLD vám nepomůže lépe seřadit relevantní dotazy. I když to může vaší značce pomoci, protože bude vaše adresa URL lépe zapamatovatelná, použití nesprávné TLD, jako je negenerická ccTLD, může nakonec poslat vyhledávačům a uživatelům nesprávné signály o tom, pro koho je váš web určen.

Zdroj: searchengineland.com

Related posts

Leave a Comment