Kvalita nad kvantitou: Vlastní text se cení víc než tupé přesdílení

text článek příspěvěk

Být aktivní na sociálních sítích je potřeba. Kdo aktivní není, časem upadne do propadliště dějin. Ale jaká aktivita se cení? Opravdu stačí jen jednou za den přesdílet nějaký odkaz z internetu? Ne.

Každý odborník na sociální média vám potvrdí, že je nutno především se o svoje profily starat. Tedy ne, že jednou za rok popřejete svým návštěvníkům krásné Vánoce a hodně štěstí do nového roku, a pak na to zase do prosince kašlete. Základem prezentace jsou ale sociální sítě jen z části, ani klasické webové stránky, či publikace vašich odborníků na webech a v magazínech se neztratí. Takové věci je pochopitelně vhodné sdílet.

Sociální sítě jsou pak ideálním prostorem pro sdílení i aktualit a novinek z vašeho oboru. Pokud děláte třeba stavby, proč sem tam nesdílet odkaz na nějaký článek na internetu týkající se architektury, materiálů nebo něčeho ze stavebnictví? Ukážete tím, že máte přehled a že návštěvníci vašeho profilu se nedozví jen nudné a nezajímavé informace o vaší firmě. Sebestřednost se nevyplácí. Ale stačí to? Nestačí.

Ukazuje se, že lidé už nechtějí jen profily, které obsahují pouze odkazy na články. Sdílení článků je fajn, ale prostě to opravdu nestačí. Je nutné přinášet i vlastní obsah. Z různých průzkumů vyplývá, že lidé si daleko více cení profilů, které obsahují i vlastní ryze textové příspěvky, a to zejména u profilů, které mají odborníci. Od takových lidí se prostě čeká, že budou na sociálních sítích šířit svoje názory, postřehy, pochopitelně i fotografie a média.

Zkuste tedy věnovat čas i psaní textových příspěvků z vašeho osobního hlediska. Osobní přístup se cení a dokážete tím, že jen tupě neklikáte na sdílecí tlačítka. Rozhodně se to vyplatí.

Michal Rada

Related posts

Leave a Comment