Meta přechází do další fáze svého plánu integrace zpráv s E2E šifrováním v chatech skupin Messengeru

Messenger encryption

Navzdory tomu, že vlády a skupiny činné v trestním řízení v téměř každé zemi vyjadřují svůj nesouhlas s plánem společnosti Meta na integraci všech jejích nástrojů pro zasílání zpráv, což také zaznamená rozšíření end-to-end šifrování ve všech jejích aplikacích pro zasílání zpráv, Zuck and Co. s integrací pokračují. Uživatelé Messengeru nyní mohou implementovat šifrování do všech skupinových chatů v aplikaci.

Jak vysvětlila Meta: „Loni jsme oznámili, že jsme začali testovat end-to-end šifrování pro skupinové chaty, včetně hlasových a videohovorů. S potěšením oznamujeme, že tato funkce je dostupná všem. Nyní si můžete vybrat, že se chcete spojit se svými přáteli a rodinou soukromým a bezpečným způsobem.“

Je to nejnovější krok v širším integračním plánu Meta, který nakonec umožní uživatelům křížovou komunikaci mezi WhatsApp, Messenger a IG Direct, přičemž vaše doručená pošta bude zrcadlena v každém z nich a všude bude použita stejná ochrana dat.

Což také nevyhnutelně znamená, že více chatů bude plně šifrovaných a nesledovatelných orgány činnými v trestním řízení. Mnozí vyjádřili obavy ohledně omezení, která by to mohlo dát na vyšetřování potenciální trestné činnosti, ale Meta zastává názor, že všichni uživatelé by měli mít větší výběr ohledně dat, která sdílejí, a kdo, pokud vůbec někdo, k nim má přístup.

Což je stejné zdůvodnění, jaké Apple použil u své aktualizace ATT, která omezuje sledování osobních údajů na zařízeních iOS, a stejná logika, kterou Google uplatňuje při svých krocích k odstranění sledování souborů cookie.

A rozhodně existuje širší tlak na poskytování větší ochrany spotřebitelů, zvláště když trávíme stále více času online – ale je také zajímavé poznamenat, že v každém z těchto případů získávají výhody samotné platformy také tím, že omezují přístup k externím datům.

Apple stále shromažďuje uživatelská data, která může stále používat pro vlastní cílení a sledování reklam, podobně jako to bude moci dělat Google se svým novým přístupem „Topics“.

V případě Meta by se dalo tvrdit, že Meta těží ze skrývání více konverzací, protože nemůže být obviňována z toho, že způsobuje rozdělení a úzkost, pokud nikdo nemá způsob, jak vědět, co její uživatelé sdílejí.

Rozšířená integrace jejího back-endu pro zasílání zpráv také spojuje různé nástroje dohromady, což by ztížilo rozdělení společnosti, pokud by skutečně akvizice Instagramu a WhatsApp společností Meta byly v určité fázi shledány v rozporu s antimonopolním zákonem. FTC na této frontě stále pronásleduje Meta a mnozí si všimli, že sloučení jejích nástrojů pro zasílání zpráv by před tím potenciálně nabídlo určitou ochranu – což je další důvod, proč někteří volají po zablokování integračního plánu Meta.

Přečtěte si více: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment