Nejpoužívanější služby pro hudební poslech v ČR jsou YouTube a Spotify

hudba Spotify průzkum

Nejčastěji používanými službami pro poslech hudby v Česku jsou YouTube (80 procent), Spotify (37 procent) a YouTube Music (29 procent). Vyplývá to ze srpnového průzkumu agentur Ressolution Group a Nielsen mezi více než 500 respondenty. Dotazovaní mohli označit více možností.

U neplaceného použití jasně vede YouTube, který používá k poslechu hudby sedm z deseti respondentů, následují YouTube Music (23 procent) a Spotify (21 procent). U placeného použití pak dominuje Spotify, které v placené verzi používá 16 procent Čechů.

Muži oproti ženám častěji používají placené služby YouTube a Spotify, stejně tak činí obyvatelé Prahy a Středočeského kraje oproti ostatním regionům. S rostoucím věkem klesá použití obou těchto služeb jak za poplatek, tak i bez.

Největší rozdíly jsou u služby Spotify. Zatímco v nejmladší věkové kategorii 15 až 34 let ji používá 63 procent respondentů, v nejstarší nad 55 let pouze 15 procent dotázaných.

Nejčastěji zmíněnými zařízeními, která dotázaní aspoň občas používají k pouštění hudby, jsou telefon (81 procent), počítač (77 procent) a hudební/rádio přehrávač v autě (77 procent). Nejméně často respondenti uvádějí chytré hodinky (15 procent).

TZ

Related posts

Leave a Comment