Social Selling: Šest nástrojů, které vám pomohou vytěžit z kontaktů na LinkedIn maximum informací

Social selling Linkedin

Čas. Většinou jsem v práci v jednom kole a času není nikdy nazbyt. Proto, když mě můj dlouholetý kamaráda a bývalý kolega Jan Kyselý začal přesvědčovat o tom, že bych měl být jako B2B prodejce aktivní na sociálních sítích, nechtěl jsem o tom ani slyšet.

Pravdou však je, že žijeme v digitální době a většina z nás na internetu tráví čím dál tím více času. To bohužel nelze ignorovat ani v B2B obchodě.

A tak jsem se od Honzy naučil pár triků pro Social Selling na Linkedin a zkusil své štěstí. Musím se přiznat, že to chvíli trvalo, ale po nějaké době snažení a pár přešlapech jsem zjistil, že sociální sítě mohou být pro mou práci nejen užitečné, ale mohou mi také pomoci dosahovat lepších výsledků.

Dnes je LinkedIn můj hlavní akviziční kanál. Chce to však najít kompromis mezi investovaným časem a výsledky, kterých chcete dosáhnout.

Pokud jste s používáním digitálních nástrojů a sociálních sítí pro prodej stále na vážkách, podívejte se na náš článek: Co je Social Selling a jak s ním začít?

Vypracoval jsem si proto vlastní Social Selling Check-list, pomocí kterého vše zvládnu za 30–40 minut denně. Přičemž za tuto dobu stíhám pracovat s obsahem, hlídat si aktivitu na mém profilu a u svých příspěvků, oslovit svou cílovou skupinu, pracovat s její angažovaností a získat na ně přímý kontakt. Pokud se chcete nechat inspirovat, přečtěte si příspěvek: Social Selling Jak to celé funguje v každodenní praxi

Nenahraditelnými pomocníky se pro mě přitom staly různé aplikace a webové pluginy, které mi usnadňují život a šetří čas.

Pluginy jsou většinou softwary vyvinuté jako dodatkové služby k základní aplikaci (v našem případě LinkedIn). Pomohou Vám s aplikací efektivněji pracovat. Já jich využívám hned několik.

Dneska se podíváme na pár „vychytávek“ pomocí kterých spravuji na LinkedIn své kontakty.

Šest webových pluginů, které mi pomáhají se správou kontaktů:

1. Intelligence search

Smyslem tohoto pluginu je vyhledávání lidí na Facebooku pomocí klíčových slov.

Social selling

Hlavní výhoda je, že na Facebooku je prakticky každý. Dostanete se tak i k lidem, kteří nemají LinkedIn profil.

2. MultiHighligther

MultiHighlighter využijete, když potřebujete vyhledat výskyt konkrétních klíčových slov na LinkedIn profilu uživatele.

Social selling

Výhoda pluginu je, že oproti většině ostatních můžete vyhledat i několik klíčových slov najednou. Mnohem rychleji se zorientujete a vyhodnotíte konkrétní profil.

3. Connectifier

Connectifier se snaží dohledat další profily hledaných osob na dalších sociálních sítích.

Social selling

Velice rychle si tak můžete získat o daném člověku dodatečné informace a udělat si celkový obrázek.

4. DataCruit – Advanced LinkedIn plugin

Advanced LinkedIn plugin je zde především, kvůli 2 věcem:

a. Víte, koho profil jste již navštívili

b. Můžete si psát poznámky ke každému profilu, který jste navštívili.

social selling linkedin

Výhoda úspora času a možnost vytvoření si vlastního CRM přes klíčová slova na samotných profilech.

5. People finder

Tento plugin má 2 hlavní benefity:

A. Ušetříte čas při hledání telefonního čísla nebo e-mailu u všech svých kontaktů, které máte v síti. Nemusíte, proto chodit přímo na profil dané osoby na LinkedIn.

B. U neplaceného profilu se Vám nezablokuje vyhledávání po překročení limitu vyhledávání.

Social selling

Výhodou je, že není potřeba navštívit přímo profily jednotlivých uživatelů. Předem upozorňuji, že synchronizace může trvat i 7 dní.

6. Propojení sociálních sítí se CRM systémy

Tohle je velké téma, kterým bychom se rádi zabývali v jednom z následujících příspěvků. Dnes tedy jen okrajově.

K Social Sellingu CRM systémy neodmyslitelně patří. Bez nich většina vašich aktivit na sociálních sítích přijde na zmar. Spoustu kontaktů a komunikací někde časem zapadne a pak se jen těžko hledají.

My pro svoji práce využíváme tzv.: Social CRM softwary. Kromě standartní nabídky CRM funkcí, tyhle věcičky umí sbírat informace i z emailů a sociálních sítí a propojit je s vašimi kontakty v CRM. Máte tak všechny informace pěkně pohromadě

Tady jsou mé dvě nejoblíbenější:

Přes Sales CRM od Hubspot si můžete hlídat reakci vašich kontaktů na zaslaný obchodní email.

hubspot

Výhoda je přesný přehled o tom, kdo si otevřel nebo neotevřel váš e-mail (vhodné zejména pro měření KPIs). Alternativa: Yesware, MailTrack.

Honza mi nedávno ukázal další velice zajímavou funkci, kterou při své práci používá. Jeho CRM si propojil přímo s LinkedIn a může si tak přidat nový kontakt a zkopírovat veškeré informace pomocí jediného kliku.

Social selling CRM

Kam dále? Všechny naše články a další materiály k tématu Social Selling najdete na blogu socialsellingpocesku.cz nebo sledujte hashtag #SocialSellingPoCesku

V případě dotazů jsme tu pro vás Jiří Jambor a Jan Kyselý.

Related posts

Leave a Comment