TikTok čelí dalším otázkám ohledně zpeněžení tvůrců, protože program „Pulse“ upadá

TikTok Pulse

Uprostřed různých dalších problémů souvisejících s bezpečností dat, dodržováním vyvíjejících se předpisů a napojením na čínskou vládu čelí TikTok další výzvě, zajistit, aby jeho největší hvězdy dostaly zaplaceno za své úsilí v aplikaci.

Zpeněžení krátkých videí představuje jedinečné výzvy, protože je nemůžete přímo zpeněžit prostřednictvím reklam In-stream, jako je tomu u delšího obsahu. Velkým rizikem pro TikTok tedy je, že jeho nejlepší tvůrci nakonec zjistí, že mohou vydělat mnohem více peněz tím, že budou místo toho zveřejňovat na YouTube nebo Instagramu, kde je více přímých možností příjmu.

TikTok se v této oblasti snaží přijít s lepšími řešeními a v loňském roce spustil svou reklamní iniciativu Pulse, která inzerentům umožňuje umístit své reklamy vedle obsahu od nejlepších tvůrců v aplikaci, přičemž tvůrci a vydavatelé mající více než 100 tisíc sledujících mohou požádat o podíl z příjmů z těchto reklam Pulse.

Což se zdá jako potenciálně schůdná cesta k většímu podílu na výnosech. Ale zřejmě ne.

Jak uvádí Fortune: “V rozhovorech, které Fortune provedla se sedmi TikTok influencery, z nichž všichni měli alespoň 100 000 sledujících, všichni sdíleli rozpaky ohledně své registrace do programu a žádný neuvedl příjmy přesahující 5 dolarů.”

Ano, 5 dolarů. Sotva stojí za námahu se přihlásit.

YouTube také spouští svůj nový program zpeněžení krátkých videí, který tvůrcům krátkých videí umožní získat příjmy generované reklamami z Shorts.

I když nevíme, co bude YouTube vyplácet prostřednictvím své iniciativy Shorts, která oficiálně začíná příští měsíc, někteří autoři nabádají ostatní, aby svá očekávání drželi na nízké úrovni – i když program YouTube Shorts rev share neskončí jako vysoce lukrativní, YouTube může nabídnout také svůj partnerský program, díky kterému se z mnoha autorů stali milionáři.

YouTube vyplácí tvůrcům v průměru kolem 10 miliard dolarů ročně a suma stále roste.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

2 Thoughts to “TikTok čelí dalším otázkám ohledně zpeněžení tvůrců, protože program „Pulse“ upadá”

Leave a Comment