TikTok sdílí nejnovější údaje o odstraňování obsahu

TikTok videos removed

TikTok vydal svou nejnovější zprávu o transparentnosti, která poskytuje konkrétní podrobnosti o všech videích, která tým TikToku z různých důvodů za posledních šest měsíců odstranil.

„V první polovině roku 2020 (1. ledna – 30. června) bylo celosvětově odstraněno 104 543 719 videí kvůli porušení našich pokynů pro komunitu nebo smluvních podmínek, což je méně než 1% všech videí nahraných na TikTok, “ uvedl TikTok.

Ve své předchozí zprávě společnost TikTok uvedla, že mezi červencem a prosincem 2019 odstranila 49 247 689 videí, takže v prvních šesti měsících roku 2020 zdvojnásobila odstranění obsahu.

Ale ve zprávě TikTok také poznamenal, že to představovalo méně než 1% všech videí nahraných v daném období, což znamená, že TikTok zaznamenal v první polovině roku 2020 nejméně 10 miliard nahraných videoklipů.

Zde je také důležitý graf, vzhledem k přetrvávajícím obavám ohledně TikToku, která potenciálně sdílí uživatelská data s čínskou vládou:

TikTok government requests

Toto je seznam žádostí TikToku, které obdržel o odstranění nebo omezení obsahu prostřednictvím vládních agentur v první polovině roku 2020. Jak vidíte, neexistují vůbec žádné žádosti z Číny – což dává smysl, vzhledem k tomu, že samotný TikTok není k dispozici v Číně (Čína má vlastní verzi aplikace s názvem „Douyin“), ale teoreticky by tento seznam musel také odrážet jakýkoli tlak omezit šíření, řekněme, obsahu souvisejícího s hongkongskými protesty nebo masakr na náměstí Nebeského klidu, který byl údajně v aplikaci omezen.

To se v těchto datech neodráží, což by mohlo ukazovat, že vliv Číny na aplikaci není tak významný, jak někteří tvrdí. Nebo TikTok takové zprávy nehlásí.

Related posts

Leave a Comment