Twitter zrušil ověřovací ikonu papežovi

Twitter účet ikona

Americká internetová společnost Twitter začala v souladu s předchozími sliby rušit modré ověřovací ikony tisíců uživatelů této sociální sítě. Nově o ni přišel například účet papeže Františka, německého kancléře Olafa Scholze nebo zpěváků Justina Biebera a Beyoncé.

Původně byla ikona označující ověřené účty novinářů, komentátorů, politiků a dalších veřejných osobností zdarma. Sloužila k boji proti dezinformacím nebo falešným účtům. Nový majitel Twitteru Elon Musk ale slíbil původní ověřovací ikony zrušit a nahradil je placeným ověřením modré, stříbrné a zlaté barvy podle ceny. Předplatné má Twitteru zajistit vyšší příjmy. Pozorovatelé ale mají obavy, že bez ověřovacího procesu bude obtížné rozeznat skutečné účty od imitátorů.

Organizace, které si budou chtít ověřený účet udržet, by měly Twitteru nově měsíčně platit 1000 dolarů (zhruba 21.700 Kč) za zlatou ikonku. Od držitelů ověřených individuálních účtů bude Twitter chtít osm dolarů (173 Kč) měsíčně za modrou ikonku, jinak o ověření přijdou, avizoval Musk.

TZ

Related posts

2 Thoughts to “Twitter zrušil ověřovací ikonu papežovi”

  1. […] zda Twitter bude uživatelům účtovat poplatky za novou či dokonce i starou verzi TweetDecku. Twitter na žádost agentury o komentář […]

  2. […] zda Twitter bude uživatelům účtovat poplatky za novou či dokonce i starou verzi TweetDecku. Twitter na žádost agentury o komentář […]

Leave a Comment