Vytváření strategie pro sociální média

Marketing channels B2B B2C

Vytváření strategie sociálních médií pro vaše podnikání může být skličující. Jaký obsah byste měli sdílet? Které platformy byste měli používat? Jak často byste měli zveřejňovat příspěvky?

Výběr správného mixu kanálů je zcela závislý na vašem publiku a na jeho preferencích. Publikum B2B a B2C samozřejmě bude mít odlišné spotřební návyky, takže je důležité pochopit, kdy a kde se cílí na kupující. Jak si B2B a B2C obchodníci vybírají své sociální platformy vidíte na obrázku nahoře ⬆.

Poté, co si vyberete své platformy, pečlivě sledujte, které z nich jsou pro vás nejúčinnější v podobě kliknutí, likes, sdílení a sledování. Pokud právě začínáte se svým plánem, budete muset věnovat určitý čas získání publika v těchto kanálech než budete získávat “leady” resp. potenciální zákazníky.

Jak často byste měli zveřejňovat příspěvky?
Přemýšlejte o sociálních platformách jako o lidech – každý má jedinečnou osobnost, pohybuje se svým vlastním tempem a přitahuje různé typy osobnosti. To znamená, že zveřejnění něčeho na LinkedInu v úterý v 10 hodin pravděpodobně přinese jiné výsledky než sdílení stejné položky na Instagramu ve stejnou dobu.

Ukázat správný obsah správným lidem v pravý čas je pro marketingové účely cílem, který mají obchodníci v sociálních médiích, a proto se ujistěte, že dodržujete tyto pokyny, abyste dosáhli co nejlepších výsledků.

Níže uvedená tabulka ukazuje, kdy, jak často a co byste měli zveřejňovat v každé síti:

Platformy pro sdileni obsahu

Autor: Petr Smolník

Zdroj: brighttalk.com

Related posts

One Thought to “Vytváření strategie pro sociální média”

  1. […] závisí na platformě, cílové oblasti, cílech a dalších faktorech. Pokud jde o LinkedIn, výsledky tohoto výzkumu nám říkají o nejlepších časech pro zveřejnění obsahu. Co se týká frekvence publikování, mnoho profesionálů nemá svůj osobní blogový web, ale […]

Leave a Comment