Češi na internetu nejvíc sledují zpravodajská videa

video průzkum Nielsen

Češi na internetu nejvíce sledují zpravodajská videa. Alespoň několikrát týdně si je pustí 37 procent uživatelů internetu. Následují seriály, které si pouští 36 procent lidí, a filmy s 34 procenty. Další příčky patří vtipným videím (31 procent) a hudebním klipům (28 procent). Vyplývá to z jarního průzkumu Nielsen Admosphere na vzorku tisícovky respondentů starších 15 let.

Tři čtvrtiny internetových uživatelů stále nejraději koukají na seriály v češtině, případně slovenštině. Popularita seriálů v českém znění navíc významně stoupá s věkem: v nejmladší skupině respondentů (15–24 let) je preferuje 42 procent dotázaných, z respondentů ve středním produktivním věku (35–44 let) už 77 procent a z dotázaných nad 55 let dokonce 90 procent.

Seriálům s českými titulky dává přednost 16 procent dotázaných. Jejich obliba naopak s věkem klesá a nejpopulárnější jsou u nejmladší skupiny (30 procent), kdežto z lidí 55+ je preferuje jen v sedm procent. Nejméně vyhledávané je sledování seriálů s anglickými titulky (pět procent) nebo v anglickém znění bez titulků (tři procenta). Oba způsoby opět vedou u nejmladších ročníků.

V Česku je 8,1 milionu uživatelů internetu, což odpovídá 85 procentům obyvatel starších deseti let. Týdně stráví on-line v průměru skoro 17 hodin. Více než polovina platí na internetu kartou.

Zdroj: allnews.cz

Related posts

Leave a Comment