Facebook denně ztrácí milion aktivních uživatelů

Facebook daily active users

Meta zveřejnila svůj výkonnostní výsledek za 4. čtvrtletí 2021 a za celý rok, ukazující nárůst počtu aktivních uživatelů za měsíc a významný růst tržeb.

Dynamika růstu Facebooku se zpomaluje, v některých ohledech dokonce klesá, což by mohlo odrážet rostoucí nezájem konkrétně o tuto platformu.

Za prvé, pokud jde o aktivní uživatele – hlavní sociální aplikace společnosti Meta Facebook vzrostla od 3. čtvrtletí o pouhé 2 miliony aktivních měsíčně, což je nejpomalejší mezičtvrtletní růst v její historii.

Ale to není celý příběh – větší starost pro Meta je v denních aktivitách, kde Facebook vlastně vůbec poprvé klesl.

Facebook přidal uživatele v asijsko-pacifických a evropských regionech, ale celkově ztratil milion aktivních.

Což je hodně. Je těžké porozumět tomu, co to znamená, když se čísla zdokonalí na kompaktnější metriky, ale milion lidí se rozhodl, že už se nemusí každý den přihlašovat na Facebook, a pravděpodobně mnohem více když uvážíte, že v některých regionech také přidal nové uživatele.

Je to problém? Používání Facebooku v severoamerickém regionu nějakou dobu stagnuje, což by většina připisovala nasycení trhu – všichni, kdo se chystají Facebook používat, tak nyní činí a nových lidí už moc nepřibývá. Ale nyní vidíme to samé na jiných trzích, což by mohl být velký problém pro širší růst Facebooku.

To je důvod, proč má Meta samozřejmě větší zájem vyzdvihnout statistiku použití v „rodině aplikací“, které kombinuje celkový počet unikátních uživatelů napříč Facebookem, Messengerem, Instagramem a WhatsApp.

Ve všech svých aplikacích Meta ve skutečnosti přidala 10 milionů dalších uživatelů, což pravděpodobně znamená, že WhatsApp a Instagram stále rostou. Meta nezveřejňuje jednotlivé statistiky využití pro tyto aplikace, ale obecně řečeno si udržuje alespoň určitou dynamiku růstu a její aplikace jsou stále nejpoužívanějšími platformami sociálních médií s téměř 3 miliardami DAU.

Nicméně skutečnost, že Facebook zaznamenal pokles, zejména v období Vánoc, kdy jsou lidé obecně aktivnější online, je znepokojující. To je pravděpodobně část důvodu, proč Meta minulý rok oznámila své opětovné zaměření na mladší uživatele a proč stále více klade větší důraz na metaverse a další fázi digitálního připojení.

Pokud jde o příjmy, Meta vykázala další silný výsledek, který za čtvrtletí dosáhl 33,6 miliardy dolarů.

Přečtěte si více: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment