Facebook zrušil možnost vytvoření účtu Messenger bez profilu na Facebooku

FB Messenger

26. prosince Facebook tiše odstranil možnost lidí přihlásit se k účtu Messenger bez aktivního profilu na Facebooku.

Mluvčí Facebooku řekl:

„Pokud jste v programu Messenger nováčkem, všimnete si, že pro chatování s přáteli a vytvoření kontaktů potřebujete účet Facebook. Zjistili jsme, že drtivá většina lidí, kteří používají Messenger, se již přihlašuje přes Facebook a chceme tento proces zjednodušit. “

Facebook poprvé zavedl možnost zaregistrovat se do služby Messenger bez účtu Facebook již v roce 2015, přičemž hlavním cílem bylo umožnit lidem v regionech, kde Facebook nemusí být tak snadno dostupný – ať už kvůli síťovým omezením nebo vládní regulaci – nadále používat jeho speciální aplikaci pro zasílání zpráv.

Očividně to nebyla široce využívaná možnost – a jak poznamenává Facebook, vzhledem k tomu, že většina uživatelů Messengeru má také připojený účet Facebook, dopad změny nebude významný.

Proč by Facebook chtěl odebrat přístupový bod, který by jim umožnil oslovit více uživatelů?

Je pravděpodobné, že změna je ve skutečnosti součástí širšího posunu sociální sítě směrem k integrovanému systému zasílání zpráv, který nakonec umožní uživatelům křížovou komunikaci mezi Instagramem, Messengerem nebo WhatsAppem. To by mohlo přinést významné výhody pro Facebook, který zaznamenal velké zvýšení aktivity v zasílání zpráv – již v březnu generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg poznamenal, že:

“Soukromé zprávy, příběhy a malé skupiny jsou zdaleka nejrychleji rostoucí oblastí online komunikace.”

Propojený systém zasílání zpráv by mohl Facebooku v tomto ohledu pomoci maximalizovat příležitosti – zatímco někteří také poznamenali, že sloučení back-end systémů dohromady by mohlo také ztížit rozdělení Facebooku, pokud regulační orgány dospějí k závěru, že společnost by měla být rozdělena kvůli průmyslové konkurenci.

Pokud je to všechno jedna velká síť, přičemž zasílání zpráv je klíčovou součástí jeho nabídky, pak by Facebook mohl tvrdit, že by takové rozdělení nebylo možné, což nutí regulátory, aby zvážili jinou cestu.

Odstranění možnosti zaregistrovat se do služby Messenger bez účtu Facebook je v tomto ohledu malým krokem, ale pracuje se na dalším posílení a sloučení různých nástrojů Facebooku.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment