Google bude automaticky mazat údaje o aktivitách po 18 měsících

Google auto data delete

Společnost Google oznámila změnu v přístupu k uchovávání údajů o uživatelských aktivitách, které automaticky nyní smaže po 18 měsících.

Jak společnost Google vysvětlila:

„V loňském roce jsme zavedli ovládací prvky automatického mazání, které vám dávají možnost nechat Google automaticky a průběžně mazat vaši historii polohy, vyhledávání, hlasu a údaje o aktivitě na YouTube po 3 měsících nebo 18 měsících. Stále se snažíme dělat více a dnes měníme postupy uchovávání dat tak, abychom nastavili automatické mazání jako výchozí nastavení.“

K novému přístupu však existují některá ustanovení.

Jednak se nové výchozí nastavení mazání použije pouze na nové účty nebo uživatele, kteří historii polohy zapnou poprvé. To znamená, že stávající uživatelé, kteří výslovně nezapnuli možnost automatického mazání, nebudou mít zapnutý nový 18měsíční automatický proces mazání, pokud se tak nerozhodnou.

Někteří uživatelé pravděpodobně nechtějí mít toto nastavení aktivováno, a místo toho, aby to předpokládal, Google omezuje zavádění na nové účty – ale opět, všichni uživatelé mohou zapnout možnost automatického mazání svých informací na Google.

Výchozí uchovávání se (logicky) nebude vztahovat na Gmail, Disk a Fotky, kde budete chtít uchovávat vaše osobní informace déle než 18 měsíců.

To by mohlo být pozitivním krokem k větší ochraně soukromí uživatelů a kontroly dat. Opravdu, po 18 měsících, vaše informace pravděpodobně nejsou tak cenné nebo indikativní, a jejich aktualizace vám pravděpodobně poskytne lepší uživatelský dojem.

V zásadě, i když se jedná o vylepšení, Google bude vědět o všem, co o vás vědět potřebuje. Příliš se pravděpodobně nezmění. Google vám bude i nadále moci zobrazovat relevantní reklamy a poskytovat vám relevantní návrhy obsahu. Jeho cílení reklam bude stále vysoce personalizované, a to i na základě menšího souboru dat.

Přesto je to celkově lepší systém a možná by se to mohlo stát novým průmyslovým standardem, což je prostředek, který lidem poskytne větší kapacitu pro kontrolu jejich osobních údajů. Za zmínku stojí například to, že Facebook je tu již 16 let, což znamená, že mnoho mladých dospělých má většinu svého života, od dospívání po dospělého, natrvalo zaznamenáno na serverech Facebooku. Jistě, kdo byli nesvědčí o tom, kdo jsou teď, a Facebook opravdu nepotřebuje všechny tyto informace. Možná by tedy mohlo být kladným krokem omezení časových rámců uchovávání dat ve výchozím nastavení.

Kromě toho společnost Google také oznámila nový způsob, jak najít svůj nástroj na kontrolu soukromí pomocí vyhledávání Google (v aplikaci hledat „Google Privacy Checkup“), a nový, snadnější způsob přepnutí do režimu inkognito pomocí stisknutím profilového obrázku ve Vyhledávání, Mapách a YouTube.

Google také integruje svůj nástroj pro kontrolu hesel do obecných nastavení účtu Google, což uživatelům usnadní kontrolu hesel ohrožených na základě úniku dat.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment