Google na Ukrajině dočasně vypnul nástroje, které v mapách ukazují vytíženost

Google maps

Americká společnost Google potvrdila, že na Ukrajině dočasně vypnula některé nástroje aplikace Google Maps, které poskytují informace o dopravní situaci a vytíženosti různých míst v reálném čase.

Společnost uvedla, že toto opatření přijala v zájmu bezpečnosti místních komunit po konzultaci se svými zdroji včetně regionálních úřadů. Technologický gigant vypnul funkce poskytující informace o časové vytíženosti dopravních tepen, firem a služeb. Řidičům, kteří v této oblasti používají navigaci, ale zůstávají k dispozici některé živé dopravní informace.

Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek zahájil vojenskou operaci proti sousední Ukrajině. Velké technologické společnosti, včetně Googlu, proto oznámily, že přijímají nová opatření na ochranu bezpečnosti uživatelů v regionu.

Na internetové služby a sociální sítě se v současné době zaměřují také výzkumníci, aby zjistili, jaké aktivity se kolem války odehrávají v online světě i mimo něj. Například profesor Jeffrey Lewis z Institutu pro mezinárodní studia v Middlebury uvedl, že mu aplikace Google Maps pomohla sledovat „dopravní zácpu“, která byla ve skutečnosti pohybem ruských jednotek směrem k hranicím několik hodin předtím, než Putin oznámil útok.

Zdroj: ČTK/allnews.cz

Related posts

Leave a Comment