Google přidává Search Console do Google Analytics

Google Conversions by channel grouping using data-driven attribution

Jak se pomalu postupuje směrem k webovému prostředí bez souborů cookie, které změní způsob, jakým lze zpracovávat a přiřazovat data, snaží se Google do Google Analytics přidat více nástrojů strojového učení a také další prvky přehledů, které obchodníkům pomohou lépe porozumět jejich výkonu na webu.

Nejprve se Google snaží přidat další poznatky o vyhledávání díky nové integraci s platformou Search Console.

Jak vysvětluje Google:

„Search Console poskytuje podrobné informace o organickém výkonu vyhledávání na vašem webu, včetně umístění webu ve výsledcích vyhledávání, dotazů, které vedly ke kliknutí, a údajů po kliknutí, jako jsou relace a konverze. Díky nové integraci Search Console porozumíte roli, jakou organické vyhledávání hraje při zvyšování návštěvnosti a zapojení na vašem webu ve srovnání s jinými marketingovými kanály, jako jsou reklamy ve vyhledávání, e -maily nebo sociální sítě.“

Analytics vždy zahrnovaly různé postřehy z vyhledávání a mnohým to bude stačit k tomu, aby poskytly obraz o tom, jak vyhledávání Google přivádí návštěvnost na váš web (či nikoli). Ale těm, kteří chtějí dále optimalizovat své SEO procesy, nová integrace Search Console poskytne konkrétnější data, která vám mohou pomoci vyvinout komplexnější a poutavější proces optimalizace SEO.

Více si přečtěte na: socialmediatoday.com

@RadekVyskovsky

Related posts

Leave a Comment