Irští regulátoři vyměřili společnosti Meta pokutu 17 milionů eur

Meta Facebook

Irská Komise pro ochranu dat (DPC) vyměřila americké internetové společnosti Meta Platforms pokutu 17 milionů eur (zhruba 420 milionů Kč) v souvislosti se sérií narušení bezpečnosti osobních údajů v roce 2018. DPC to oznámila ve zprávě. Firma Meta Platforms provozuje sociální síť Facebook.

Podle irského úřadu společnost Meta Platforms nezavedla vhodná technická a organizační opatření, která by jí umožnila snadno prokázat, jakým způsobem chránila data uživatelů z Evropské unie. Porušila tak pravidla Evropské unie na ochranu soukromí, jež jsou známá pod zkratkou GDPR (General Data Protection Regulation).

„Tato pokuta je o postupech při vedení záznamů z roku 2018, které jsme od té doby aktualizovali, a ne o neschopnosti chránit údaje lidí,“ uvedla firma Meta. „Své povinnosti v rámci GDPR bereme vážně a toto rozhodnutí pečlivě posoudíme, protože naše postupy se dál vyvíjejí,“ dodala.

Společnost Meta v loňském roce zvýšila čistý zisk o 35 procent na 39,4 miliardy dolarů (890 miliard Kč). Její tržby stouply o 37 procent na téměř 118 miliard dolarů.

Zdroj: allnews.cz

Related posts

Leave a Comment