Jak psát svůj blog?

blog

Jelikož píšu svůj vlastní blog, tak by možná bylo užitečné napsat o tom, „jak psát takový blog“.

Už jsem se setkal s lidmi, kteří chtěli psát, sdílet svůj obsah, ale mysleli si, že nemají, co by tam psali. I když bylo vidět, že by je to naplňovalo a dělalo jim radost, že se mohou o něco podělit, tak přeci jen se do toho nakonec nepustili. Zpátky nás drží strach. A klasicky strach z toho, co si o tom budou ostatní lidi myslet, protože najednou bychom udělali něco, co by od nás asi nikdo nečekal.

Ale víte co? Starejte se o svůj vlastní názor, který je pro vás nejdůležitější, a ani náhodou se nenechte držet zpátky tím, co si myslí ostatní. Ok?!

Taková banální otázka, na kterou byste si měli sami odpovědět: „O čem budu psát?“. Každý z nás má své vášně, strachy, své zkušenosti, no prostě každý z nás má originální příběh, který stojí za to sdílet.

I když se nacházíte v nějaké podle vás nezajímavé situaci, věřte, že se najde několik dalších lidí, kteří budou tuto situaci řešit taky, a vy pro ně můžete být zdroj inspirace nebo jim jen ukážete jiný pohled na věc. Každý z nás se k životu staví úplně jiným způsobem, takže jednoduše proto můžete někomu otevřít oči.

A jak by měl vypadat váš profil?

Úplně jednoduše, protože v každém případě byste to měli být VY. Na nikoho si nehrajte, nic nepředstírejte, buďte autentičtí. Je tedy pravda, že vaše autentičnost nemusí být líbivá, ale o to tady nejde. Je to o tom, sdílet obsah, ke kterému máte blízko a na který se díváte z vašeho pohledu, a je jedno, o čem píšete. Jestli vám nesedl recept z časopisu o vaření na vaše oblíbené fitness cookie a máte zlepšovák, tak o tom napište. Takhle je to i se vším ostatním.

A těch témat, o kterých psát, je opravdu neskutečně moc. Je jedno, jestli je to o focení, vaření, DJingu nebo třeba prožívání komplikované rodinné situace. Třeba i o těhotenství – je to vážně jedno.

Pokud cítíte, že byste něco chtěli sdílet, o něco se podělit, tak na nic nečekejte. Je X způsobů, jak založit svůj blog, kde publikovat, s kým sdílet, takže určitě najdete cestu, která vám je nejpříjemnější.

Pro pravidelnou dávku inspirace mrkněte na instagram @filiphrstka 🙂

Autor: Filip Hrstka

Related posts

Leave a Comment