Jak získáte klienty pomocí LinkedIn?

Míša Chramostová Jak získáte klienty pomocí LinkedIn

NA ÚVOD – CO BYSTE O LINKEDIN MĚLI VĚDĚT? V ČEM JE LINKEDIN UNIKÁTNÍ?

 • Jediná sociální síť, kde si budujete vztahy, získáváte důvěru a těžíte obchodní výsledky. Dlouhodobě.
 • Perfektní organický dosah z něj dělá skvělý nástroj pro osobní reklamu, byznys a marketing. Zadarmo.
 • Jako jediná sociální síť má obrovské množství pravdivých informací a skutečných kontaktů o svých uživatelích. Super.
 • Podle průzkumu The Digital Trust Report portálu Business Insider je LinkedIn již po páté nejdůvěryhodnější sociální síť na světě. Bingo.
 • Máte zpravidla 3 vteřiny na to, abyste návštěvníka vašeho profilu zaujali. Teď.

JAK NA TO? VYTUŇTE SI PROFIL A VYTĚŽTE Z LINKEDIN MAXIMUM

První dojem uděláte jen jednou. Proto má cenu se na něj pořádně připravit.

 1. Začneme fotografií. Jak by měla vypadat, aby zaujala a zároveň působila profesionálně? Základ je kvalitní ostrá fotka, kde se tváříte sympaticky. A nezapomeňte na neutrální pozadí (pořád mluvím o fotce :)).

TIP: Co dodá vašemu profilu ještě větší šťávu? Video! Je osobnější než fotka a máte šanci rovnou o sobě říct to nejdůležitější. Nahrajete ho na výšku v mobilní aplikaci. Ve 30 vteřinách řekněte co děláte, jak a pro koho.

 1. Řiďte se pravidlem „nejdřív jméno, potom příjmení“. S Kudlákovou Jarmilou díru do světa neuděláte. Zato Jarmila Kudláková se sympatickým výrazem na kvalitní fotce a bannerem, který přitáhne pozornost, je na nejlepší cestě k novému zákazníkovi. Správný banner podává jasnou informaci o tom, jaký produkt prodáváte, nebo jakou firmu zastupujete či workshop/školení/konferenci plánujete.
Míša Chramostová
Míša Chramostová,
Brand & business strategist,
www.in-gen.cz

TIP: V mobilní aplikaci nahrajte správnou výslovnost vašeho jména a stručně se představte. Máte na to až 10 vteřin.

 1. Nezapomeňte na PROFESNÍ PŘEDSTAVENÍ. Stručně a srozumitelně popište, co děláte, pro koho a jak. Sekce má kapacitu 220 znaků, ale viditelných je jen 120. Snažte se do zobrazované části šikovně vepsat to nejpodstatnější a pozornost věnujte klíčovým slovům. LinkedIn má vysokou vyhledávací schopnost na Google (a toho chceme využít).
 2. Pokračujeme sekcí VYBRANÉ, která dokresluje informace o tom, co děláte. Co sem patří? Především kontakt na vás. Také tipy, návody, rady a odkaz na web. Přes ikonu + sem můžete nahrát třeba přihlášku na konferenci, fotku nebo plakát.
 3. Sekce O MNĚ zajímá každého vašeho potenciálního zákazníka. V téhle části profilu chce zjistit, jestli mu lidsky sedíte. Zaměřte se na emoce. Představte si svého typického klienta a férově mu řekněte, čím mu budete prospěšní. Co z toho bude mít, když vás osloví? Proč by si měl vybrat právě vás? Pište lidsky, autenticky a za sebe. Všichni lidi bez rozdílu milují příběhy. Podělte se s nimi o ten váš a máte je. Nakonec na sebe uveďte kontakt.
 4. U PRACOVNÍCH ZKUŠENOSTÍ napište srozumitelný název pozice, takový, aby mu každý rozuměl. Zaměřte se na výsledky, úspěchy, který dokládají, že umíte, co o sobě píšete. Nezapomeňte na reference, projekty a doplnění médií.
 5. Nezapomeňte na DOVEDNOSTI a jejich POTVRZENÍ. Jedná se o klíčová slova nebo slovní spojení, která definují vaši aktuální pozici. Například já se věnuji LinkedIn marketingu, personal brandu a social sellingu. Můžete využít až 50 vašich dovedností.
 6. DOPORUČENÍ na LinkedIn zvyšuje kredit vašich produktů a služeb. Je to velmi účinný způsob, jakým získáte písemné potvrzení od člověka, se kterým jste propojeni. Doporučení na LinkedIn mají vysokou hodnotu. Dokonce vyšší, než na webu, protože jsou napsané od konkrétní osoby, která dává všanc své jméno, kterým potvrzuje vaše schopnosti. U DOPORUČENÍ zkrátka platí čím více, tím lépe.

MOJE PRAKTICKÉ TIPY A JEDNODUCHÉ VYCHYTÁVKY

 • Vyplňte všechny sekce svého profilu a získáte hodnocení HVĚZDA, které zvýhodní zaindexovanost v algoritmu. Jinými slovy budete pro algoritmus Dwell Time bonitní klient. :))
 • Změňte si URL adresu, abyste byli lépe dohledatelní. Klikněte na profilu vpravo na UPRAVIT PROFIL A ADRESU URL. Přes ikonu tužky a vložte své jméno a příjmení bez diakritiky. Uložte.
 • Využijte PROFIL TVŮRCE. Jde to autorský mód, který zobrazuje statiky o úspěšnosti příspěvků, počtu sledujících a další data. A taky vám umožní sledovat jiné profily, aniž byste s nimi navázali spojení.

MÁM PROFIL. A CO DÁL?

inGen logoPublikujte lidsky psané autentické příspěvky. Nezapomeňte ale, že jsme na profesní síti. Posty z osobního života by tak měly být spíš výjimečné. Zaměřte se na tipy, rady, příhody ze schůzek, různé paralely vztažené k vaší profesi. Prodejní může být zhruba každý pátý příspěvek.

 • Emotikony používejte střídmě. Vyberte si 3-5 symbolů, které budete pravidelně používat.
 • Publikujte 2-3x týdně. Nejlepší čas přichází ráno od pondělí do čtvrtka. Čtenáře si váš příspěvek najde i v neděli. Od toho se odpíchněte a postupně testujte svou cílovou skupinu, jestli jí to tak vyhovuje.
 • V rámci firmy vyberte lidi, kteří budují svůj brand prostřednictvím osobního profilu. Publikují autentické příspěvky, budují si komunitu, přitahují stále více lidí a budoucích zákazníků.
 • Používejte ve vyhledávacích filtrech Boolean Search, které vás dostane ke klíčovým lidem pro váš byznys, ale o tom zase příště.

Ale hlavně! Všechno co děláte, dělejte rádi a upřímně. Lidé to poznají a zůstanou.

Míša Chramostová, Brand & business strategist, www.in-gen.cz

Related posts

Leave a Comment