Kniha: Social Selling

Social Selling kniha

Knížka Social Selling s podtitulem „nakopněte svůj B2B prodej pomocí sociálních sítí“ je zajímavou publikací v Česko-Slovenské kotlině.

Již dlouho sleduji dvojici Jiří Jambor a Jan Kyselý v jejich působení na sociálních sítích, hlavně na síti Linkedin. Vždy když je na nějaké akci potkám, třeba na jejich křtu téhle knížky, je to zajímavý rozhovor, kam tyto sítě směřují. Jejich aktivity můžete občas sledovat také v našem časopise v rubrice sociální sítě a marketing.

Je opravdu zajímavé, že i když se zabývají social sellingem na sociálních sítích, kde se prezentují nejvíce, dali si opravdu spoustu práce a věnovali této knížce hodně času, aby vyšla také v tištěné nejen digitální verzi. Nicméně musím konstatovat, že se jim toto dílo opravdu povedlo a to, že dokázali na 128 stranách vyjádřit svojí zkušenost s B2B prodejem skrze sociální sítě je opravdu řadí k ikonám českého Linkedinu. Nejen že to napsali srozumitelně, ale pro spousty čtenářů je to krásný příklad návodu, jak pracovat s digitálním obsahem pro vyšší viditelnost na sociálních sítích z pohledu B2B. Jak a zda se knížce bude dařit, opět vyjeví až čas, ale já v ní vidím velký potenciál. Vzhledem k tomu, že i já, který školím více než 5 let naše klienty tzv. „social selling“, jsem tam našel zajímavé podněty, mohu tuto knížku každému s klidem v duši doporučit. A snad nic moc neprozradím, když vám pár řádek z této publikace zde uvedu:

Způsob jakým dnes mezi sebou komunikujeme a jaké nástroje při tom používáme, se neustále mění. Stále častěji přitom hrají roli sociální online platformy a aplikace.

To nejen podnikatelům a B2B společnostem, ale také neziskovým organizacím či vládním subjektům přináší nové příležitosti, ale také výzvy. Efektivní práce se sociálními sítěmi totiž znamená mít jasnou strategii a pracovat s nimi na denní bázi, stejně jako dnes používáme e-mail nebo telefon.

Cílem příručky je dát jednotlivcům i organizacím praktický návod, jak s profesionálními sociálními sítěmi Linkedin a Twitter od základů pracovat a jaký digitální arzenál mají k dispozici.

Doplním jen, že sociální sítě, které se na našich trzích lépe či hůře v oblasti B2B používají jsou také Youtube, Facebook, Instagram, Pinterest, XING.

Takže vzhůru do čtení

Petr Smolník šéfredaktor AVERIA NEWS a B2B influencer

Related posts

Leave a Comment