Meta odstraňuje pole náboženských, politických a sexuálních preferencí z facebookových profilů

Meta odstraňuje pole z facebookových profilů

Meta začala informovat uživatele Facebooku, že odstraňuje několik polí s informacemi o profilu.

Meta rozesílá upozornění uživatelům, kteří vyplnili následující pole, aby věděli, že budou brzy odstraněna:

  • Zajímá mě (což souvisí s preferencemi seznamování)
  • Náboženství
  • Politické názory
  • Adresa

Meta potvrdila odstranění těchto prvků profilu s vysvětlením, že: „V rámci našeho úsilí usnadnit navigaci a používání Facebooku odstraňujeme několik profilových polí: Zájem, Náboženské názory, Politické názory a Adresa. Lidem, kteří mají tato pole vyplněná, zasíláme oznámení a informujeme je, že tato pole budou odstraněna. Tato změna neovlivní nikoho možnost sdílet tyto informace o sobě jinde na Facebooku.“

Takže pokud jste tyto informace zadali, budou brzy vymazány a nebudou se nadále zobrazovat návštěvníkům na Facebooku.

To ale ovlivní cílení reklam, ne? Pokud lidé nemohou uvést svou náboženskou příslušnost, nebudete to moci použít jako prvek reklamy.

Ve skutečnosti Meta již všechny tyto aspekty odstranila jako možnosti cílení reklam v rámci revize svých datových možností začátkem tohoto roku.

Jak Meta tehdy vysvětlila: „Od 19. ledna 2022 odstraníme možnosti podrobného cílení, které se týkají témat, která mohou lidé vnímat jako citlivá, jako jsou možnosti odkazující na příčiny, organizace nebo veřejné osobnosti, které se týkají zdraví, rasy nebo etnického původu, politické příslušnosti, náboženství nebo sexuální orientace.“

Meta implementovala tuto změnu, aby lépe odpovídala evropskému GDPR, které zakazuje cílení na uživatele na základě takového cílení, pokud každý z nich neposkytne výslovný souhlas.

Opět platí, že dopad je do značné míry nulový, zatímco potenciální negativa uvedení těchto informací na vaší stránce mohou způsobit zbytečné škody. Takže nejlepší je to odstranit.

Nyní víte, proč se vám toto oznámení v aplikaci zobrazuje.

Meta říká, že všechna tato pole budou deaktivována do 1. prosince.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment