Netflix snížil předplatné ve více než 30 zemích

Netflix předplatné

Americká streamovací služba Netflix ve více než 30 zemích snížila předplatné svých služeb, aby přilákala více zájemců. Netflix se potýká se sílící konkurencí a snahou lidí šetřit. Netflix působí i v České republice.

V uplynulém roce se u streamovacích služeb začala projevovat silná konkurence. Boom vyvolaný pandemií covidu-19 už totiž slábne a spotřebitelé navíc omezují výdaje kvůli obavám z hospodářské recese, což nutí firmy přehodnocovat strategii.

WSJ uvedl, že Netflix ceny snížil v některých zemích Blízkého východu, subsaharské Afriky, Latinské Ameriky a také v Asii. Snížení se týká určitých úrovní služby Netflix na těchto trzích – v některých případech se předplatné snížilo až na polovinu, uvedl deník. V Evropě se snížení cen týká Chorvatska, Slovinska či Bulharska, o České republice se WSJ nezmiňuje.

„Stále zkoumáme možnosti, jak našim členům poskytnout více zážitků. Můžeme potvrdit, že v některých zemích aktualizujeme ceny našeho předplatného,“ uvedl mluvčí společnosti. Nic podrobnějšího k tomu neřekl.

Netflix působí ve více než 190 zemích světa. Firma hledá nové předplatitele mimo Spojené státy a Kanadu, kde už je trh podle expertů nasycen. Začátkem tohoto měsíce Netflix představil plány na omezení sdílení hesel k účtům na své streamovací platformě.

Společnost ve čtvrtém čtvrtletí zvýšila počet předplatitelů zhruba o 7,6 milionu na více než 230 milionů. V první polovině loňského roku Netflix pocítil odliv klientů, z nichž někteří si začali u konkurence předplácet podobné služby, jako je Paramount+ a Disney+.

V posledních třech měsících loňského roku průměrný příjem na jedno členství Netflixu ve všech regionech klesl. Akcie podniku na oznámení o snížení cen zareagovaly poklesem téměř o pět procent.

TZ

Related posts

Leave a Comment