Nová studie se zabývá nejúčinnějšími typy příspěvků na LinkedIn v roce 2024

Studie 2024 LinkedIn Benchmarks

Co funguje na LinkedIn v roce 2024?

Tým ze Socialinsider publikoval svou nejnovější studii na zveřejňování příspěvků na LinkedIn, založenou na analýze uživatelů SocialInsider, kteří přidávají příspěvky na profesionální sociální síť.

A mohlo by vám to pomoci zvolit lepší přístup k LinkedInu.

Za prvé, data ukazují, že příspěvky s více obrázky generují v aplikaci v průměru nejvíce zapojení.

Příspěvky s více obrázky byly kolotočové (carousel) příspěvky až do prosince loňského roku, kdy LinkedIn odstranil nativní kolotoče jako organickou možnost zveřejňování. Stále je můžete replikovat tak, že zveřejníte PDF s každou stránkou zobrazující jiný obrázek, ale ve skutečnosti již nemůžete zveřejňovat karusely, takže příspěvky s více obrázky, založené na těchto datech, jsou nejlepší alternativou, následované dokumenty, obrázky a videem.

Všimněte si také relativně slabého výkonu odkazových příspěvků, které jsou pro mnoho značek a vydavatelů preferovanou možností zveřejňování. Sociální platformy nechtějí, aby jejich uživatelé klikali na jiné weby, chtějí je ponechat v aplikaci tak dlouho, jak jen to půjde, takže příspěvky s odkazy nemají tendenci fungovat tak dobře jako kdysi.

Někteří se to snažili obejít zveřejněním odkazu v prvním komentáři, což je praxe, kterou dodržuje mnoho vysoce profilovaných stránek. To naznačuje, že to považují za efektivní, ale nejsou vidět žádné definitivní údaje, které by jasně naznačovaly, že je to nejlepší přístup.

Mohlo by stát za to si zaexperimentovat, ať tak či onak.

Studie také ukazuje, že video příspěvky generují nejvíce sdílení v aplikaci.

To by mohlo být důležité pro ty, kteří chtějí zvýšit povědomí o značce, a protože LinkedIn také chce klást větší důraz na video, může se v aplikaci objevit více příležitostí pro video marketéry.

I když je třeba poznamenat, že konkurence roste.

Celkově zapojení LinkedIn stoupá, ale značky také zveřejňují příspěvky na platformě častěji než dříve.

Jak je vidět v jednou z grafů, značky zveřejňují na LinkedIn o 10 % více než v loňském roce, což je pravděpodobně v reakci na větší angažovanost značek, které se odklonily od X (dříve Twitter), a podniků hledajících alternativní cesty pro připojení.

Takže zatímco LinkedIn zvyšuje zapojení, značky si toho rozhodně všímají. Pozitivní je, že LinkedIn nedávno také nastínil své plány na vylepšení svých algoritmů kolem úzce specializovaného, cenného obsahu, který pomáhá členům rozvíjet jejich znalosti v jejich konkrétních oblastech zájmu.

I když se tedy konkurence zvyšuje, dobrý obsah by se měl v aplikaci dostat ke správnému publiku a vše by mělo fungovat tak, jak má.

Toto je několik dobrých poznámek, které by vám mohly pomoci formulovat efektivnější strategii LinkedIn. A přestože neexistuje žádný univerzální a dokonalý přístup pro každou značku, použití těchto ukazatelů jako vodítka vám může pomoci najít tu správnou kadenci pro vaše aktualizace.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment