Pinterest má už 450 milionů aktivních uživatelů a v nejnovější zprávě o výkonu uvádí solidní čísla

Pinterest earnings 2022

Pinterest zveřejnil své příjmy za 4. čtvrtletí a za celý rok 2022, což ukazuje, že jak uživatelé, tak tržby neustále rostou, protože neustále rozšiřuje své různé nabídky.

Za prvé, pokud jde o uživatele, Pinterest během posledního měřícího období loňského roku přidal dalších pět milionů aktivních uživatelů – většina z nich pochází z Evropy.

To je dobré znamení pro Pinterest, který ve skutečnosti přišel o uživatele na začátku roku 2021, po boomu eCommerce vyvolaném pandemií v předchozím roce, kdy platforma zaznamenala rekordní čísla.

Mnoho analytiků a firem bylo přesvědčeno, že podpora online nakupování přetrvá i po skončení pandemie. To vedlo k tomu, že společnosti jako Meta, Google, Amazon a Twitter investovaly velké prostředky do obchodních řešení – ale mnoho zaměstnanců, které nasadili, bylo nakonec propuštěno, protože jakmile byly fyzické obchody znovu otevřeny, lidé se vrátili k běžnému nakupování, nikoli pouze online jako předtím.

Pinterest to pociťoval nejvíce, ale nyní znovu buduje, protože stále zdokonaluje svá řešení týkající se vyvíjejícího se nákupního chování. Což zahrnuje videoobsah.

Velkým vítězem Pinterestu na této frontě byly Idea Pins, jeho možnost jako Stories, která představuje nahrané video na celoobrazovkovém displeji.

Důraz na tento formát pomohl zvýšit atraktivitu platformy u mladšího publika, protože Pinterest uvádí, že generace Z byla nejrychleji rostoucí demografickou skupinou na platformě a meziročně se počet těchto uživatelů zvýšil o dvouciferné číslo.

„Relace generace Z rostly meziročně mnohem rychleji než návštěvy ze starších demografických skupin, přičemž téměř polovina všech nových videí připnutých ve 4. čtvrtletí byla od uživatelů generace Z.“

Pinterest také říká, že návštěvy nadále rostly rychleji než MAU, což je indikátor toho, že celkově přispívá k lepšímu zapojení, a zároveň zvýšil celkovou nabídku videí o 30 %, což je další ukazatel popularity Idea Pins.

Už nemůžete zveřejňovat video jako nativní pin, pouze v Idea Pins (nebo placených reklamách), což podtrhuje zaměření na formát a vyvíjející se používání Pinterestu.

Pokud jde o příjmy, Pinterest vykázal 4% meziroční nárůst poté, co ve čtvrtém čtvrtletí utržil 877 milionů dolarů.

Pinterest se stále vyvíjí a stále rozšiřuje své reklamní a obchodní nabídky do nových regionů. Potenciál tu tedy skutečně je.

Pinterest se i nadále soustředí na nakupování a zdůrazňování relevantních produktů uživatelům se stále se vyvíjejícím nástrojem pro doporučení, který každý den poskytuje lepší obsah odpovídající většímu počtu uživatelů. Investuje také do nakupování v přímém přenosu, což je trend, o kterém všechny platformy doufají, že se na západních trzích uchytí, a zároveň vyvíjí další prezentační nástroje pro Idea Pins, aby toto zapojení využily.

I když je celkový růst zajímavý, marketéři chtějí vědět, zda tam jsou jejich zákazníci.

K tomu můžete použít Pinterest Trends, který vám umožní vyhledávat nejoblíbenější Pin trendy podle regionu.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment