Pinterest oznamuje nové partnerství pro cílení reklam s LiveRamp

Pinterest kuchyně

Pinterest oznámil nové partnerství s LiveRamp za účelem implementace datových „čistých místností“ (Clean Rooms) pro vybrané reklamní partnery Pinterestu, což značkám umožní využívat jejich data první strany pro cílení reklam, aniž by musely tyto informace znovu sdílet s Pinterestem.

Clean Rooms pomáhají řídit proces nahrávání dat a šifrování tím, že zajišťují, že data na úrovni uživatele nebudou nikdy přímo sdílena mezi stranami. Tento proces v podstatě umožňuje firmám zobrazovat své reklamy lidem, kteří mají existující vztah jak s firmou, tak s webem pro hostování reklam, a zároveň tato data uchovávat zcela odděleně.

Jak vysvětlil Pinterest:

„Integrace Pinterestu s LiveRamp poskytuje chráněný prostor třetích stran, kde mohou značky jako Albertsons připojit svá data první strany a data platformy Pinterest v zabezpečeném prostředí. Čistá místnost uchovává data v soukromí a poskytuje souhrnný přehled o výkonu reklam. Vzhledem k tomu, že neutrální prostředí čistých místností nabízí pokročilé možnosti kontroly soukromí, druhá strana nevidí osobní údaje o prodeji a kampaních žádné strany.“

Uprostřed probíhajících změn v procesech shromažďování dat, od aktualizací sledování iOS společnosti Apple až po plánované změny sledování souborů cookie od společnosti Google, nyní každá platforma pracuje na vývoji nových procesů, které usnadní personalizované cílení reklam, aniž by bylo nutné sdílet data mezi různými aplikacemi.

Clean Rooms se ukázaly jako možné řešení, které pomáhá reklamním partnerům sloučit jejich vlastní data s platformami, aby se usnadnilo cílení a sledování, přičemž Meta a LinkedIn také implementují čisté místnosti různými způsoby, aby usnadnily totéž.

Pinterest chce rozjet reklamní podnikání, aby využil své obchodní příležitosti. I když se aplikace za poslední rok vrátila na správnou cestu, pokud jde o růst uživatelů, reklamy Pinterestu stále nejsou dostupné ve všech regionech a stále se pracuje na tom, aby poskytovaly optimální prvky cílení a výkonu, aby podpořily vyšší výdaje za reklamu.

Nová omezení shromažďování dat to ztěžují, a proto je dobré vidět, že se Pinterest snaží implementovat nová řešení, která by tento prvek řešila, a usnadnit značkám nové způsoby, jak oslovit svých 445 milionů uživatelů.

Pinterest říká, že prodejce potravin Albertsons bude prvním inzerentem, který toto nové řešení využije, a další reklamní partneři budou následovat.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment