Síť X čelí dvěma tisícům arbitráží iniciovaných bývalými zaměstnanci

Twitter X logo arbitráž

Americká sociální síť X, dříve Twitter, čelí více než dvěma tisícům arbitrážních řízení, která iniciovali bývalí zaměstnanci podniku po jeho převzetí miliardářem Elonem Muskem. Informoval o tom server CNBC, který se odvolává na soudní dokumenty.

Bývalí zaměstnanci firmu viní z toho, že nesplnila sliby ohledně odstupného a následně oddálila arbitrážní řízení, protože neuhradila potřebné poplatky v arbitrážním systému JAMS. Poplatky v systému činí 2000 dolarů (zhruba 44 000 Kč) za jeden případ, z toho 1 600 dolarů by měla zaplatit firma a 400 dolarů zaměstnanec.

Podle dokumentů bývalí zaměstnanci společnosti X iniciovali 2 200 arbitrážních řízení, takže by podnik měl zaplatit celkem zhruba 3,5 milionu dolarů (téměř 78 milionů Kč). Právníci společnosti X nicméně tvrdí, že firma by neměla mít na starosti uhrazení větší části poplatku.

Musk po loňském převzetí sítě za 44 miliard dolarů (zhruba bilion Kč) přikročil k rozsáhlým změnám v jejím fungování. Ty zahrnovaly i radikální snížení počtu pracovních míst.

TZ

Related posts

Leave a Comment