Snapchat přidal v prvním čtvrtletí 13 milionů více uživatelů

Snapchat DAU Q1 2022

Snapchat zveřejnil aktualizaci výkonu za 1. čtvrtletí 2022, která ukazuje stabilní nárůst jak uživatelů, tak příjmů, protože platforma pokračuje v upevňování na poli sociálních médií.

Snap přidal v prvním čtvrtletí roku 2022 o 13 milionů více aktivních denně, čímž se zvýšil počet uživatelů na 332 milionů.

Naprostá většina tohoto růstu pochází z kategorie ‚Zbytek světa‘, přičemž zejména Indie zaznamenala solidní pokračující přijímání Snapu, protože v zemi stále roste přijetí mobilních zařízení.

To se pro Snap a vlastně pro všechny platformy sociálních médií stává stále důležitějším zaměřením, přičemž obrovská populace Indie nabízí velkou příležitost k dosahu a růstu, zvláště když digitální vývoj v regionu pokračuje. I když to nenabízí tolik na straně příjmů, protože většina příjmu Snapchatu stále pochází od uživatelů ze Severní Ameriky.

Snap má na této frontě ještě nějakou práci, a to je neustálý zájem o rozvíjející se trhy – rozšiřování dosahu je jedna věc, ale generování příjmů je dlouhodobější vyhlídka, která bude pravděpodobně vyžadovat zaměření a produkty specifické pro daný region. Čísla společnosti Snap přesto neustále rostou a se stále větším počtem uživatelů, kterým může zobrazovat reklamy, to může pouze pomoci přilákat více reklamních partnerů, aby se zapojili, a zvýšit tak v tomto ohledu její vyhlídky.

Co se týče trendů používání, Snap říká, že i nadále zaznamenává rostoucí zájem o jeho nástroje AR, přičemž více než 250 milionů Snapchatterů nyní každý den využívá jeho prvky AR. Více než 250 000 tvůrců nyní také vytvořilo více než 2,5 milionu “Lenses” prostřednictvím Lens Studio a dalších iniciativ v oblasti tvorby, zatímco Snap poznamenává, že uživatelé „si v tomto čtvrtletí hráli s Lenses vytvořenými naší komunitou více než dvakrát více než v prvním čtvrtletí roku 2021“.

Rostoucí zájem o nástroje AR vytvořené komunitou pomáhá rozšířit kreativní prvky Snapu a udržet jej na vrcholu nejnovějších trendů, zatímco zaměření na AR také pomůže Snapu vyvinout se do další fáze digitálního připojení a držet krok s většími hráči v prostoru.

Což je skutečně místo, kde může Snap vyhrát – zatímco Apple a Meta mají k dispozici mnohem více zdrojů, Snap opakovaně ukázal, že je mnohem lepší než oni, pokud jde o udržení kontaktu s klíčovými trendy a vytváření funkcí AR, které osloví jeho uživatelskou základnu. Většina virálních trendů AR v průběhu času pocházela ze Snapchatu, a pokud to dokáže udržet, v souladu s pokrokem svých nástrojů pro vytváření AR, pomůže to zajistit, že Snap zůstane klíčovým lídrem v prostoru AR, i když Meta uvádí na trh své vlastní AR brýle dříve, ve snaze ovládnout prostor.

Snap také pracuje na vývoji inovativnějších AR a potenciálně VR nástrojů prostřednictvím svých Bitmoji avatarů – a stojí za zmínku, že vedoucí tým Snapu použil v tomto kontextu 3D Bitmoji postavy jako své profilové obrázky ve své zprávě za Q1.

Přečtěte si více: socialmediatoday.com

Related posts