Snapchat zveřejnil zprávu o rostoucích trendech přijetí AR a o tom, co budou znamenat pro marketéry

Report Snapchat Frequent AR Consumers

Rozšířená realita (AR) si v nadcházejících letech získá mnohem více pozornosti, velké technologické společnosti investují velké prostředky do nástrojů AR a nová zařízení, jako jsou nositelná zařízení AR, se v blízké budoucnosti objeví na spotřebitelském trhu.

To otevře zcela nové možnosti v oblasti marketingu, komunikace, objevování atd.

Snapchat se snaží být klíčovým hráčem v této oblasti a poznamenává: „Nyní je ten správný okamžik pro Augmented Reality. Spotřebitelé jsou nadšení a značky mají jedinečnou šanci posílit zapojení, zvýšit zážitky spotřebitelů a zvýšit výnosy. V současné době nakupuje prostřednictvím AR online a v obchodech více než 100 milionů spotřebitelů.“

Aby lépe porozuměl potenciálu AR, Snapchat se nedávno spojil s Deloitte Digital, aby provedl výzkum s více než 15 000 zákazníky v 15 zemích, aby změřil hlavní spotřebitelské trendy AR a co by mohly znamenat pro budoucnost her, nakupování, komunikace, médií a zábavy a dalšího.

Zde je několik důležitých poznatků – celou zprávu Snapchatu ‘Consumer AR Global Report 2021’ si můžete přečíst zde, ale v tomto příspěvku se podíváme na některé klíčové body.

Snapchat nejprve poznamenává, že využití AR, založené na současných trendech adopce, se v příštích několika letech stane nesmírně vlivným. Snapchat uvádí: „Přijetí AR sleduje boom využití mobilních telefonů, který jsme zaznamenali po roce 2000: do roku 2025 bude téměř 75% světové populace a téměř všichni uživatelé chytrých telefonů častými uživateli AR.“

To podtrhuje význam vývoje AR. Nemusí se to zdát jako technologie, kterou primárně používáme, právě teď, abychom si do videoklipů přidali do tváří digitální masky a psí uši, ale nakonec se stane hlavním vlivem na naši interakci. Data ukazují, že se AR skutečně ubírá tímto směrem.

AR bude nakonec hrát klíčovou roli v tom, jak děláme téměř všechno, ve smyslu konektivity. A to bude další zásadní posun v marketingu.

Přesněji řečeno, výzkum Snapchatu ukazuje, že AR již ovlivňuje nákupní proces lidí, přičemž více než 100 milionů lidí v současné době nakupuje prostřednictvím procesů podporujících AR.

Rozšířený potenciál těchto nástrojů, včetně možností virtuálního vyzkoušení a umístění digitálního produktu (jako jsou 3D vizualizace pro nábytek) v domácnosti, na tom se bude stavět, takže AR bude v průběhu času v hledáčku pro ještě více podniků.

To se stává ještě významnějším, když vezmete v úvahu také vzestup eCommerce. Výzkum také ukazuje, že více spotřebitelů nyní nachází v AR hodnotu jako nástroje pro ujištění a demonstraci. Což přidává další body rostoucímu využití AR pro propagaci a zobrazování digitálních produktů, což opět ukazuje na rozšiřující se užitek pro mnoho a mnoho značek.

V podstatě na základě těchto trendů není těžké vidět, jak se AR stává základní doplňkovou komponentou pro online nakupování, což pak pomůže formovat obvyklé chování, které povede ke zvýšení přijetí AR v ještě více aplikacích a procesech.

Jak poznamenal Snapchat: „Spotřebitelé neustále očekávají osobnější a poutavější zážitky, které jim umožní komunikovat se světem. Společnosti, které přijmou změnu, se mohou stát dominantními hráči v oboru – ty, které tak nečiní, zaostávají za konkurencí… a klesají.“

Existuje hromada potenciálu a zpráva společnosti Snapchat o AR ji nastiňuje snadno sledovatelným způsobem s přidaným pohledem na spotřebitelské využití a zájem, které podtrhují každý bod.

Opět se nemusí zdát, že se AR stane všezahrnujícím nástrojem, ale poznámky o trendech poukazují na tuto další fázi. A až budou spotřebitelům k dispozici plně funkční brýle AR, dojde k dalšímu posunu velmi rychle.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

One Thought to “Snapchat zveřejnil zprávu o rostoucích trendech přijetí AR a o tom, co budou znamenat pro marketéry”

  1. […] post Snapchat zveřejnil zprávu o rostoucích trendech přijetí AR a o tom, co budou znamenat pro marke… first appeared on SOCIAL MEDIA NETWORK […]

Leave a Comment