Startovní můstek do SEO světa nabízí nový e-book

SEO e-book

Česká SEO komunita se dočkala uceleného návodu, jak na on-page a technické SEO.

E-book, který vydala digitální agentura Taste v letošním květnu, si stáhlo již přes tisíc uživatelů. Úspěšný projekt „Ochutnej technické SEO“ navíc zaštítila ikona místní SEO scény – Pavel Ungr.

Autorské trio Matěj Velička, Richard Klačko a David Brenner, připravili pod hlavičkou digitální agentury Taste první ucelený návod v češtině o technickém SEO. Publikace s příznačným názvem Ochutnej technické SEO přináší na sedmdesáti stránkách to nejdůležitější o technickém SEO, od průchodnosti a zabezpečení webu přes mobilní použitelnost až po rozšířené výsledky vyhledávání a strukturovaná data.

„Porozumět on-page a technickému SEO je velice dobrý základ pro každého, kdo chce uspět v přirozeném hledání. Můžete zajít na školení, nebo sledovat stovky kvalitních zdrojů na internetu, převážně v angličtině. Anebo si vybrat nějaký e-book. V angličtině jich jsou spousty, v češtině ale pomálu. I proto je tento e-book cenným příspěvek pro českou SEO komunitu. Může to být váš startovní můstek do SEO světa,“ říká o nové elektronické knize Pavel Ungr.

I když ve své podstatě spadá technické SEO do množiny on-page faktorů, v publikací jej autoři rozebírají jako samostatnou oblast. Důvodů, proč se technické SEO dostalo v posledních letech podle autorů do popředí́ zajmu, existuje více.

„Výrazně se zvýšily nároky na rychlost načítání webových stránek kvůli vyššímu podílu mobilních zařízení na internetovém provozu. Velká část webů dnes navíc běží na JavaScriptových frameworcích, což je podstatné zejména z pohledu jejich průchodnosti a indexovatelnosti roboty vyhledavačů. Rozmohl se také trend ‚singlepage webů‘. V optimalizaci hraje rovněž svou roli UX či zabezpečení webu. A konečně, vyhledavače provedly v posledních letech výrazné úpravy svých algoritmů,“ vysvětluje Matěj Velička, spoluautor knihy a SEO team leader v Taste Medio.

Cílem e-booku je podle slov jeho tvůrců dát čtenářům jasný návod, jak udělat z webu super rychlý stroj, který uživatelé a vyhledávače budou milovat. Obsahuje rady a tipy, jak pomoci robotům vyhledávačů crawlovat AJAX weby. Nebo jak optimalizovat crawl budget u velkých webů a e-shopů. Čtenáři by také po přečtení měli získat představu, jak se odlišit ultimátními výsledky v drtivé konkurenci SERPu. A v neposlední řadě, jak optimalizovat web pro mobilní zařízení a co je to Mobile-First Indexing.

„Bude se vám hodit, ať jste začátečník nebo pokročilý, vývojář webových aplikací nebo SEO specialista, zkrátka každý si v něm najde to, co potřebuje,“ dodává Matěj Velička s tím, že e-book kvůli jeho aktuálnosti a univerzálnosti pozitivně hodnotí i česká SEO komunita. To, že se autoři trefili do černého dokládá i to, že k dnešnímu dni už má e-booku přes 1361 stažení.

E-book je k dispozici zcela zdarma ZDE. Stažení nevyžaduje ani registraci, ani e–mailovou adresu.

Related posts

Leave a Comment