Threads získala 100 milionů členů v rekordním čase

Threads users count

Jak se očekávalo, nová aplikace Threads se nyní stala nejrychleji rostoucí aplikací všech dob.

Tolik očekávaná alternativa Twitteru, která byla spuštěna o den dříve, než se očekávalo, rychle záskala 30 milionů registrací během 24 hodin od vydání. O několik hodin později počet registrací vzrostl na 50 milionů a během necelých dvou dnů na 70 milionů.

A nyní již Threads překonala hranici 100 milionů registrací, což z ní dělá nejrychlejší aplikaci, která získala 100 milionů členů.

Jak je vidět v grafu sdíleném společností Quiver Quantative, která sleduje čísla účtů Threads zobrazená na stránkách Instagramu, aplikace překročila hranici 100 milionů registrací.

Rychlý růst Threads překonává ChatGPT a získává titul nejrychleji rostoucí aplikace, přičemž aplikace ChatGPT dosáhla 100 milionů uživatelů během dvou měsíců na začátku tohoto roku.

Za zmínku také stojí, že „registrace“ a „aktivní uživatelé“ jsou dvě různá měření. A i když se Threads podařilo přimět miliony lidí, aby si vytvořili účet, zatím nemáme žádný přehled o tom, jak moc se aplikací zabývají a kolik času v aplikaci tráví.

Ale i dostat je tam je významným prvním krokem. A když také vezmete v úvahu, že Twitter má denně kolem 250 milionů aktivních uživatelů, skutečnost, že Threads tak rychle nabralo tolik hybnosti, je dobrým znamením pro jeho potenciál jako aplikace vyzyvatele.

Pokud to tak skutečně je.

Je zajímavé, že šéf Instagramu Adam Mosseri poznamenal, že diskuse, kterou chtějí podpořit v Threads, se trochu liší od zaměření Twitteru.

Takže namísto dvoření se novinářům a zpravodajským kanálům, jak to dělal Facebook v minulosti, se Meta nyní snaží pokračovat ve svém postupném odklonu od zpráv a politických diskusí, aby se zaměřila na pozitivnější, lidskou interakci a zdánlivě více lehké zábavy.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

2 Thoughts to “Threads získala 100 milionů členů v rekordním čase”

  1. […] internetová společnost Meta Platforms spustila webovou verzi své sociální sítě Threads, kterou se snaží konkurovat síti X, dříve Twitter, amerického miliardáře Elona Muska. […]

  2. […] internetová společnost Meta Platforms spustila webovou verzi své sociální sítě Threads, kterou se snaží konkurovat síti X, dříve Twitter, amerického miliardáře Elona Muska. […]

Leave a Comment