TikTok pracuje na nové, opt-in funkci, která vám ukáže, kdo si prohlížel váš profil

TikTok New Opt-In Function

Nejsem si úplně jistý, jakou hodnotu by to mohlo přinést, ale TikTok údajně pracuje na obnovení možnosti vidět, kdo si prohlížel váš profil v aplikaci za předchozích 30 dní, což by poskytlo větší transparentnost ohledně zájmu uživatelů.

Jak můžete vidět na snímcích obrazovky, které odhalil výzkumník aplikací Kev Adriano (a sdílel je Matt Navarra), zdá se, že TikTok testuje funkci přihlášení, která vám umožní vidět, kdo si prohlíží váš profil TikTok, zatímco uživatelé také uvidí, že je tato funkce zapnutá. Také můžete vidět, kdy si prohlédli profil.

Dříve TikTok poskytoval seznam lidí, kteří si prohlédli váš profil, s cílem pomoci vám najít další, kteří by mohli mít podobné, společné zájmy. TikTok odstranil tuto funkci na začátku minulého roku, uprostřed vyšetřování svých procesů sdílení dat, a vzhledem k tomu, že několik známých případů stalkerů na TikToku způsobovalo skutečné problémy hvězdám platformy, dávalo smysl, že už možná nebude chtít tyto informace sdílet, protože pravděpodobně jen zvyšuje úzkost u těch, kteří mohou mít obavy.

Ale myslím, že pokud by se stalkeři chtěli podívat na váš profil, nezapnuli by tuto funkci. Nevím, nevidím zde hromadu hodnoty, a i když chápu, že když aplikace začíná, může tento druh povědomí pomoci zvýšit síťová připojení, nejsem si jistý, zda má jakoukoliv skutečnou hodnotu pro TikTok, kromě poskytování náhledu na to, kdo šmejdí kolem, a pravděpodobně rostoucích obav z určitých lidí, kteří se neustále vracejí, aby se znovu a znovu podívali na váš profil.

Možná to má smysl pro začínající influencery oslovit potenciální spolupracovníky. Ale stejně jako stejná funkce na LinkedIn, většinou se zdá docela zbytečná. Chci říct, že je poněkud zajímavé vědět, že někdo ze společnosti, pro kterou byste rádi pracovali, zkontroloval váš profil, ale pokud ano, a necítil potřebu se s vámi spojit, koho to vlastně zajímá?

Nabízí se zde omezená hodnota v tom, že kontakt s těmi, kteří si váš profil zkontrolovali, by mohl vyústit v obchodní vztah, podobný výše uvedené poznámce o potenciálních spolupracovnících na TikToku. Ale zajímalo by mě, jaké skutečné procento úspěšně navázaných kontaktů je výsledkem těchto poznatků.

Nedokážu si představit, že je příliš vysoké – ale možná, když dáte uživatelům na výběr a oni se výslovně přihlásí, bude to mít nějakou hodnotu.

Připadá mi to jako sledování stalkerů a v důsledku toho potenciální úzkost a konflikt.

Od TikToku neexistuje žádné oficiální oznámení o tom, zda bude tato možnost v této fázi někdy vydána.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment