TikTok si nadále udržuje pozici v žebříčku stahování aplikací

TikTok Sensor Tower

Navzdory obavám o bezpečnost uživatelů a neustálému globálnímu napětí, které by mohlo mít dopad na růst čínské aplikace, je TikTok stále velmi populární a podle nejnovějších údajů ze Sensor Tower opět v květnu vedl celosvětové žebříčky stahování pro iOS i Android.

Tato aplikace si udržuje první místo v žebříčcích stahování několik měsíců a stále roste, i přes různé regulační obavy a nárůst alternativních nástrojů a možností.

„TikTok byla v květnu 2021 nejstahovanější neherní aplikací na světě s více než 80 miliony instalací. Země s největším počtem instalací TikToku je Brazílie (16%), následovaná Douyinem v Číně (12%),“ uvedl Sensor Tower.

Není to pouze TikTok zahrnutý v těchto statistikách, je zohledněna také čínská verze „Douyin“. Trvalý růst aplikace je ale stále působivý a podtrhuje rostoucí význam platformy zejména pro mladší uživatele.

I když se vám to nelíbí nebo prostě nechápete, proč je tak populární, musíte dávat pozor a zvažovat jeho potenciální hodnotu ve vašem marketingovém plánu.

Přesto se TikTok stále potýká s různými potenciálními výzvami růstu. Evropská komise nedávno dala TikToku měsíc na vyvrácení tvrzení, že jde o nebezpečí pro nezletilé, a italské úřady přinutily společnost odstranit více než 500 000 účtů kvůli obavám, že nezletilí aplikaci používají.

A to ještě předtím než aplikace do svých podmínek služby nedávno přidala nový sběr biometrických dat. USA také zavedly nová omezení pro čínské společnosti týkající se možného použití sledovací technologie mimo Čínu.

Jinými slovy, navzdory popularitě TikToku stále může čelit zákazům nebo omezením v některých regionech, přičemž různá vyšetřování stále zkoumají potenciální bezpečnostní rizika aplikace.

Právě teď však zůstává důležitou platformou, kterou by si všechny značky měly přinejmenším uvědomit a sledovat, jak neustále přidává další obchodní nástroje.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment