Trump odmítá návrat na Twitter, upřednostní prý vlastní platformu

Twitter Trump

Zpráva o prodeji sociální sítě Twitter do rukou miliardáře Elona Muska rozvířila spekulace o tom, že na platformu by se mohl vrátit exprezident Spojených států Donald Trump vyloučený po loňských nepokojích v Kongresu. Sám politik podle televize Fox News tvrdí, že by případnou možnost návratu nevyužil a že se soustředí na vlastní sociální síť spuštěnou v únoru. Podle deníku The Washington Post (WP) tomuto tvrzení nevěří ani někteří Trumpovi poradci.

Spekulace o ukončení Trumpova zákazu činnosti souvisí s představami o fungování Twitteru, které Musk v poslední době formuluje. Prohlašuje, že je pro něj prioritou svoboda slova a že s trvalým vykazováním uživatelů by se mělo zacházet „velmi opatrně“. Trumpa Twitter natrvalo vyloučil loni v lednu krátce po vpádu jeho příznivců do washingtonského Kapitolu, a to kvůli obavě, že by končící prezident dál podněcoval příznivce k násilí.

„Trump bude takřka určitě vpuštěn zpátky na Twitter, když jej převezme Elon,“ napsal reportér televize CNN Donie O’Sullivan, který se věnuje zpravodajství ze světa sociálních sítí. „Bylo by od něj pokrytecké zákaz zachovávat po všem, co řekl o (svobodě) projevu,“ dodal. Podle listu WP se v posledních týdnech k Muskovi upínaly naděje mnohých Trumpových fanoušků, kteří věří v návrat exprezidenta na jeho kdysi oblíbenou platformu.

Trump nicméně tento scénář odmítl, uvádí Fox News. „To hlavní je, že se na Twitter nevrátím,“ citovala televize bývalého prezidenta, který i po neúspěšné obhajobě mandátu zůstává lídrem Republikánské strany a potenciálním kandidátem pro příští prezidentské volby. „Nepůjdu na Twitter, zůstanu na Truth. Doufám, že Elon koupí Twitter, protože jej vylepší a je to dobrý člověk, ale já zůstanu na Truth,“ řekl Trump.

Odkazoval při tom na sociální síť Truth Social, kterou v únoru spustila jeho společnost Trump Media & Technology Group. Ačkoli Trump tvrdí, že platforma „nabírá miliony lidí“, více než dva měsíce po startu projektu mnoho nenasvědčuje tomu, že by mohl v budoucnu konkurovat velkým sítím jako jsou Twitter či Facebook. Truth Social se po spuštění potýkala se zásadními technickými problémy a Trump na ní za první měsíc a půl publikoval jediný příspěvek. Nyní říká, že začne přidávat další.

„Někteří z Trumpových poradců ale nevěří, že by Trump dokázal odolat megafonu, který mu pomohl na cestě k prezidentství,“ píše deník WP o scénáři, v němž by Twitter exprezidentovi nabídl obnovení profilu. Trump měl během působení v Bílém domě desítky milionů sledujících a nyní si podle zdrojů WP pravidelně stěžuje na ztrátu schopnosti utvářet veřejnou debatu.

„Truth Social pracuje na svých nedostatcích, nabírá lidi… ale na Twitter (Trump) nedal dopustit,“ řekl nejmenovaný poradce bývalé hlavy státu. „Nenechte se nikým zmást,“ dodal.

Zdroj: allnews.cz

Related posts

3 Thoughts to “Trump odmítá návrat na Twitter, upřednostní prý vlastní platformu”

  1. […] Twitteru, ale i Facebooku a Google. Exprezident po zprávě, že Twitter kupuje Musk, uvedl, že návrat nechystá, raději prý upřednostní vlastní sociální síť spuštěnou v […]

  2. […] Twitteru, ale i Facebooku a Google. Exprezident po zprávě, že Twitter kupuje Musk, uvedl, že návrat nechystá, raději prý upřednostní vlastní sociální síť spuštěnou v […]

  3. […] Twitteru, ale i Facebooku a Google. Exprezident po zprávě, že Twitter kupuje Musk, uvedl, že návrat nechystá, raději prý upřednostní vlastní sociální síť spuštěnou v […]

Leave a Comment