Twitter poskytne firmám více kontroly nad reklamami

Twitter reklama firmy kontrola

Společnost Twitter zavede nové ovládací prvky, které umožní společnostem zabránit tomu, aby se jejich reklamy zobrazovaly u tweetů obsahujících určitá klíčová slova. S odvoláním na e-mail, který provozovatel sociální sítě zaslal inzerentům, o tom informovala agentura Reuters.

Twitter získává téměř 90 procent svých příjmů z prodeje digitální reklamy. Od října, kdy Twitter za 44 miliard dolarů koupil Elon Musk, přestala na sociální síti inzerovat řada společností, mimo jiné všechny značky německého automobilového koncernu Volkswagen, Pfizer či General Mills. Nedávno Musk uvedl, že svou inzerci plně obnovila firma Apple.

Šéf automobilky Tesla a vesmírné společnosti SpaceX se snaží přivést na Twitter zpět inzerenty, které po jeho převzetí platformy odradil údajný nárůst nenávistných projevů a dalšího škodlivého obsahu. Dva demokraté z americké Sněmovny reprezentantů tento týden uvedli, že chtějí, aby nový šéf Twitteru naznačil, co proti tomuto problému hodlá dělat.

Podle agentury Reuters Twitter zvažuje, že moderátory obsahu, z nichž mnohé najímají externí dodavatelé, převede do vlastních řad.

Musk je podle žebříčku miliardářů, který sestavuje agentura Bloomberg, nejbohatším člověkem na světě. Od převzetí firmy v ní zahájil dramatické změny, včetně propuštění zhruba poloviny zaměstnanců a většiny vedení s cílem snížit náklady. Podle Muska firma prodělává čtyři miliony dolarů denně a potýká se s masivním poklesem příjmů v důsledku tlaku aktivistů na inzerenty, aby na tuto platformu neumisťovali reklamu.

TZ

Related posts

Leave a Comment