Twitter spouští možnost monetizace „Super Follows“

Twitter Super Follows

To, co bylo v testovacím režimu posledních pár měsíců, nyní Twitter oficiálně spustil. Nová možnost „Super Follow“ umožní vybraným tvůrcům v USA účtovat si měsíční poplatek za exkluzivní, extra obsah pro své největší fanoušky.

Tato možnost by mohla poskytnout nejoblíbenějším tvůrcům Twitteru větší pobídku k tomu, aby se na platformě stali ještě aktivnějšími, a zároveň poskytne více způsobů, jak si vybudovat svou členskou základnu.

Jak vysvětluje Twitter: „Prostřednictvím Super Follows mohou lidé nastavit měsíční předplatné ve výši 2,99 dolarů, 4,99 dolarů nebo 9,99 dolarů, aby mohli zpeněžit bonusový „zákulisní“ obsah pro své nejaktivnější sledující na Twitteru. A sledující získají mimořádný přístup k nefiltrovaným myšlenkám, předběžným náhledům a konverzacím pouze pro předplatitele ze svých oblíbených účtů.“

Tvůrci získají až 97% všech plateb přijatých prostřednictvím této možnosti, po poplatcích aplikaci, až do výše 50 000 dolarů celkových příjmů. Poté, co dosáhnou prahu 50 000 dolarů, tvůrce získá 80%, přičemž Twitter si od té doby bere větší procento.

Twitter poskytl tento příklad toho, jak přesně lze tyto poplatky rozdělit na základě těchto dodatečných poplatků a úvah:

Twitter example revenue

Twitter a Apple si tedy odnesou značnou část těchto poplatků, minimálně na iOS. Ale i tak by to mohlo vést k tomu, že by tvůrcům tweetů přitékalo značné množství z této možnosti, čímž by se v aplikaci vytvořil nový ekosystém tvůrců.

Jakmile se uživatelé zaregistrují a stanou se super následovníky, budou mít autoři novou možnost sdílet své tweety normálně nebo exkluzivně pro tyto členy.

Exkluzivní tweety budou poté ve streamu označeny, aby Super Followers věděli, že pouze oni mohou vidět tento obsah.

Více si přečtěte zde: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment