WhatsApp uvádí animované nálepky, QR kódy a nové možnosti videohovoru

Whats App new functions

Gigant pro zasílání zpráv, vlastněný Facebookem, WhatsApp vydal několik nových interaktivních funkcí, včetně animovaných nálepek, nových možností tmavého režimu, QR kódů a dalších.

Poté, co byly spatřeny v testování v nejnovější beta verzi aplikace, společnost WhatsApp nyní oznámila animované nálepky v chatech. Samolepky poskytují další způsob, jak se zapojit do chatu – a jak si můžete všimnout, jsou úplně stejné jako ty, které jsou k dispozici v aplikaci Messenger. To není náhoda, protože Facebook pracuje na slučování back-end funkčnosti svých platform pro zasílání zpráv (Messenger, WhatsApp a Instagram Direct), což znamená, že všechny funkce, které jsou k dispozici v jedné aplikaci, budou muset být dostupné i v ostatních, aby lidé mohli komunikovat soudržným a integrovaným způsobem. Takže cokoli, co můžete udělat v Messenger chatu, budete brzy moci dělat v WhatsApp nebo Instagramu a naopak.

Kromě toho, WhatsApp přidává QR kódy, které testuje v posledních několika měsících.

Podle WhatsApp: „Usnadňujeme přidávání nového kontaktu více než kdy jindy. Brzy, když potkáte někoho nového, budete moci naskenovat jeho QR kód a přidat jej do svých kontaktů. Už žádné poklepání na číslice, jednu po druhé.“

QR kódy jsou k dispozici také v aplikaci Messenger a na Instagramu, a přestože se na západních trzích nikdy opravdu nerozvinuly, poskytují další prostředky pro připojení. Také stojí za zmínku, že QR kódy se v některých asijských zemích hojně používají.

WhatsApp také přidává funkčnost „tmavého režimu“ do své webové i desktop verze, poté, co byla spuštěna v hlavní aplikaci v březnu, je také přidána nová možnost „video focus“ v rámci skupinových videochatů.

„Nyní s videohovorem až pro 8 lidí jsme usnadnili zaměření na kohokoli, koho chcete, a to tak, že vám umožníme stisknout a podržet a maximalizovat tak video účastníka na celou obrazovku.“

WhatsApp také přidal novou ikonu videa do skupinových chatů pro osm a méně lidí, „takže můžete snadno zahájit skupinový videohovor jediným klepnutím“.

Nové přírůstky jsou významné, protože WhatsApp se dlouhodobě zaměřuje výhradně na textovou interakci. Facebook nyní usiluje o rozšíření kapacity tohoto nástroje, částečně, jak bylo uvedeno, v souvislosti s jeho plánem na integraci svých nástrojů pro zasílání zpráv, ale také jako prostředek k využití dvou miliard aktivních uživatelů měsíčně. V této souvislosti se Facebook také snaží integrovat více možností elektronického obchodu a učinit WhatsApp klíčovým nástrojem pro zákazníky v Indii a dalších regionech.

V této souvislosti Facebook také nedávno spustil WhatsApp pay v Brazílii – i když to znamenalo tlak ze strany brazilských regulačních orgánů.

WhatsApp říká, že tyto nové funkce se uživatelům rozšíří „v příštích několika týdnech v nejnovějších verzích WhatsApp“.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment