Ye prohlásil, že má rád Hitlera, platformu Parler nekoupí

Parler sociální platforma

Americký rapper Ye, dříve známý jako Kanye West, upustil od převzetí internetové sociální sítě Parler, která je populární hlavně mezi americkými konzervativci. Ye v rozhovoru s Alexem Jonesem řekl, že “má rád (Adolfa) Hitlera” a v jiné části, že “má rád i nacisty”. Podle společnosti Parlement Technologies, která síť vlastní, rozhodnutí o neuskutečnění prodeje padlo už v listopadu a nesouvisí s rapperovými nejnovějšími výroky.

Ye nabídku ke koupi Parleru podle agentury AP podal v říjnu. Parlement Technologies a West tehdy uvedli, že transakce bude dokončena do konce roku, cena ani další podrobnosti nebyly známy. Nyní ale vlastník Parleru informoval, že obě strany „ve svém zájmu“ od transakce v polovině listopadu upustily.

Ye v poslední době budí kontroverze výroky na sociálních sítích i při rozhovorech. „Každá lidská bytost má něco hodnotného, čím může přispět, především Hitler,“ řekl také rapper v rozhovoru s webem InfoWars, během něhož měl na hlavě černou masku zakrývající celý obličej.

Twitter opět dočasně zablokoval Yeův účet kvůli tomu, že na něm zveřejnil svastiku spojenou s Davidovou hvězdou, tedy symboly nacismu a judaismu. Rapper naznačil, že půjde o symbol jeho prezidentské kampaně v roce 2024. Majitel této sociální sítě Elon Musk to potvrdil. Napsal, že „dělal vše, co bylo v jeho silách. Nicméně (Ye) znovu porušil naše pravidlo o podněcování k násilí. Jeho účet bude dočasně zablokován“.

Parler patří mezi pravicově orientované platformy, které se objevily v éře bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Jsou na ní pravicoví, krajně pravicoví a libertariánští uživatelé, kterým slibuje jen minimální nebo žádnou moderaci obsahu.

Ye měl účty na sociálních sítích, včetně Twitteru, zablokované už před časem, a spolupráci s ním kvůli jeho výrokům rozvázaly módní značky Gap, Balenciaga a Adidas i jeho agentura Creative Artists Agency.

TZ

Foto: Shutterstock

Related posts

Leave a Comment