YouTube přidává do vyhledávání kapitoly videa

YouTube Adds Video Chapter Listings in Search

YouTube se snaží vylepšit své vyhledávací nástroje v aplikaci o nové kapitoly videa ve výsledcích vyhledávání a rozšířený přístup k obsahu v různých jazycích za účelem rozšíření kapacity vyhledávání.

Velkou novinkou jsou kapitoly videa ve vyhledávání. V červenci YouTube oznámil, že bude zavádět automatizovanou segmentaci kapitol pro všechny nahrané videoklipy, přičemž systém YouTube pracuje na identifikaci klíčových prvků v každém videu s cílem zlepšit a upřesnit navigaci uživatelů. Nyní přesně vidíme, jak se YouTube snaží tento prvek použít ve svých vyhledávacích nástrojích.

Nyní YouTube přidal nový vyhledávací prvek, který uživatelům umožní vylepšit vyhledávání na konkrétní prvky každého klipu, aby rychle našli přesnou sekci, kterou hledají.

Když se nyní ve výsledcích vyhledávání na YouTube zobrazí video, budete moci také kliknout na nový seznam „Kapitoly“, který vám umožní připojit se ke konkrétním prvkům daného klipu, přímo z vašich výsledků vyhledávání.

Jak vysvětluje YouTube: „Až dosud jste při procházení videa na YouTube viděli miniaturu každého videa. Dalo vám to šanci získat rychlý přehled obsahu videa. Nyní budete moci přijímat ještě informovanější rozhodnutí o tom, na co se budete dívat, prostřednictvím kapitol videa přímo na stránce vyhledávání. Pokud jsou tyto obrázky s časovým razítkem k dispozici, podrobně rozebírají různá témata obsažená ve videích a umožňují vám lépe vyhodnotit video, které se chystáte sledovat. Můžete také přeskočit přímo do sekce, která je pro váš konkrétní zájem nejrelevantnější.“

Všimněte si toho, že to zatím není k dispozici pro všechna videa. Podle původního oznámení YouTube o automatizovaných kapitolách ještě nejsou všechna videa způsobilá pro automatickou segmentaci, ale postupem času to bude to, kam YouTube směřuje, protože se snaží zlepšit objevování tím, že pro každý dotaz poskytne konkrétnější shody segmentů videa.

Za zmínku také stojí, že tvůrci jsou schopni upravovat automaticky přidané segmenty ve svých klipech nebo ručně zadávat své vlastní, což by mohlo poskytnout novou příležitost k objevování.

Každá kapitola je specificky označena a pojmenována – a pro obchodníky a ty, kteří chtějí maximalizovat své video objevování, může být užitečné zkontrolovat segmentaci jejich klipů a optimalizovat názvy těchto kapitol na základě relativního vyhledávání podle klíčových slov. Pokud například víte, že lidé hledají informace o „černých tkaničkách“ a máte k tomu konkrétní segment videa, můžete se pokusit ručně přidat tento název do svého klipu.

Nesnažte se však spamovat s výrazy, které s vaším videem nesouvisí. Google je docela dobrý v detekci tohoto typu neautentické aktivity.

Kromě toho YouTube také uvádí příklady automatického přehrávání videa v miniaturách výsledků vyhledávání na mobilním telefonu (již je k dispozici na počítači) a zároveň spouští nový test, který zobrazí výsledky vyhledávání z jiných jazyků s automaticky přeloženými titulky.

A konečně, YouTube se také snaží poskytnout některým vyhledáváním na YouTube více kontextu dalšími odkazy na určitá témata, získanými prostřednictvím vyhledávání Google. To by v ideálním případě pomohlo poskytnout uživatelům více zdrojů dat pro sporné výsledky vyhledávání.

Jedná se o užitečné doplňky, které mají přímé důsledky pro video SEO a proces objevování, a pokud to s marketingem na YouTube myslíte vážně, vyplatí se trochu hlouběji prozkoumat každý prvek, abyste určili potenciální dopad a potenciál pro váš obsah.

Zdroj: socialmediatoday.com

@RadekVyskovsky

Related posts

Leave a Comment