3 tipy jak využít TikTok v marketingu

tiktok

Podle posledních dostupných dat, byl TikTok třetí nejstahovanější aplikací roku a tak se mu povedlo překonat i Facebook a Instagram (ti skončili na 4. a 5. místě). Jako vždy při vzestupu nové sociální aplikace vzniká otázka, jestli by si uživatelé měli vytvářet jen soukromé nebo i profesionální účty, či aplikaci vynechat?

První faktor, na kterém záleží je to, jestli chcete oslovovat hodně mladé publikum, protože právě to aktuálně vládne v celé sociální síti TikToku. A i přesto, že podobně začala prakticky každá sociální síť je potřeba si uvědomit, že i váš obsah musí odpovídat tomuto publiku, jinak si ani neškrtnete. Na tu druhou stránku, kdy jindy TikTok vyzkoušet než právě teď, když je na vzestupu?

Pokud tedy uvažujete o tvorbě kreativního video obsahu a chcete oslovit co největší publikum TikTok je pravděpodobně to pravé pro vás a zde jsou tři tipy, jak svou komunitu zvětšit hned od začátku.

1. Buďte sami sebou a bavte se

První věc, které si všimnete je, že TikTok vás vezme zpátky na střední – tedy budete se tak minimálně cítit. Aplikace je plná vysoce kreativního obsahu, který generují hlavně mladí a mění se abnormálně rychle podle aktuálních trendů. Pokud chcete uspět neberte se moc vážně a bavte se – TikTok je hlavně o zábavě

„Raději postněte úsměvné video, které propaguje váš byznys, než abyste se snažili od další virální meme“ říká Thompson. Podle jeho slov byste si měli prověřit ostatní podobné značky na platformě ještě předtím, než zvolíte svůj vlastní postup.

Vaše TikTok videa by měla být unikátní, zábavná a zároveň splňovat vaše cíle.

2. Vymazlete svá videa

Pokud si myslíte, že na TikToku uspějete s již jednou postovanými videi z jiných platforem, jste na omylu. Medvedec, říká, že videa na TikToku musí cílit nejvýše to jde a ještě výše tak, aby byla zajímavá a zábavná pro co nejširší publikum.

Jednoduše řečeno, udělejte vše pro maximalizaci úspěchu vašeho videa. TikTok videa mohou mít až jednu minutu, ale 15sekundová videa jsou aktuálně nejpopulárnější. Jděte přímo na věc – čas je zásadní. Buďte zábavní, upřímní a informujte jak to jen jde. Medvedec poznamenává, že tyto videa mají největší úspěch. Přidejte do svých videí hudbu pro lepší viditelnost značky a v neposlední řadě používejte relevantní hashtagy pro zvýšení svého dosahu.

3. Začněte s TikTokem co nejdříve

Alex Zaccaria, spoluzakladatel Linktree říká, že většina značek a společností TikTok teprve testuje – což znamená, že čím dříve začnete taky testovat tím lépe pro vás. Vyzkoušejte TikTok a zjistěte, jestli jsou vaše strategie dostatečně účinné dříve, než nahodíte velké reklamní kampaně.

Je ještě brzy na to, abychom posoudili jak velký bude mít TikTok skutečný dosah v dlouhodobém měřítku, ale jeho první úspěchy dokazují, že je tu určitý potenciál a byla by škoda, kdybyste ho nevyužili ve svůj prospěch.

Related posts

Leave a Comment