5 důvodů proč zahraniční zákazníci nenakupují ve vašem e-shopu

PayPal e-shopy v ČR průzkum

1. Nepodporujete různé možnosti platby

Tři ze čtyř dotazovaných online zákazníků by dali přednost možnosti platbě v jejich místní měně a 6 z 10 před nákupem ověřuje směnný kurz. Převod peněz ale není vše. Nepodceňujte důležitost široké nabídky možností platby na vašem e-shopu. Z globálního měřítka tři ze čtyř lidí (76 %) dává přednost možnosti platby v jejich místní měně a šest z deseti respondentů (62 %) si před nákupem kontroluje směnný kurz. Tento výsledek napovídá, že měnová konverze může být pro globální nakupující stejnou překážkou jako web v cizím jazyce.

2. Nemluvíte jejich jazykem

57 % online zákazníků nakupujících na trzích zařazených do průzkumu uvedlo, že by se necítili bezpečně v případě nakupování na zahraničním webu, který není v jejich jazyce. Lidé na rozvinutých trzích, jako jsou USA nebo Spojené království, dávají zřetelně najevo, že upřednostňují nakupování v globálních obchodech nebo e-shopech s rozhraním v jejich jazyce. Zvažte tedy, jaké jsou vaše hlavní cílové trhy, a nabídněte svůj web v daném jazyce anebo alespoň investujte do dobrého anglického překladu vašich materiálů. Jazykově nekvalitní nabídka na vašem webu může snadno pokazit dojem online zákazníka.

3. Necítí se na něm bezpečně

Když volí způsob platby, je pro 44 % zákazníků ze zahraničí nejdůležitějším faktorem bezpečnost. Kromě toho online spotřebitelé uváděli, že hlavní překážkou pro nakupování v zahraničí pro ně jsou obavy, že jim zboží nebude dodáno (24 %), a složitý proces případného vrácení zboží (22 %). PayPal nabízí spotřebitelům službu Ochrana kupujícího a obchodníkům pak službu Ochrana prodejce. Tyto programy zajišťují oběma stranám bezpečný průběh jejich transakcí. Složité vrácení zboží pomáhá PayPal eliminovat svou službou Proplacení nákladů na vrácení zboží, která zajišťuje úhradu poštovného spojeného se zasláním zboží zpět obchodníkovi v případech, na které se služba vztahuje.

4. Nenabízíte konkurenceschopné ceny

Důvodem číslo jedna (72 %), proč zákazníci na všech trzích nakupují v zahraničí, jsou ceny. Obchodníci, kteří dokáží konkurovat cenou nebo nabízejí slevy, mají větší šanci uspět na poli globálního prodeje. Přeshraniční zákazníci do svého celkového procesu posuzování nákupních možností pochopitelně zařazují i cenové hledisko: 25 % říká, že od nakupování na webu v jiné zemi je odrazuje vysoké poštovné, a 24 % respondentů se vyjádřilo podobně s ohledem na clo, poplatky nebo daně. Prodejci, kteří transparentně uvádějí seznam všech poplatků souvisejících s nákupem, dosahují větší pravděpodobnosti, že získají zákazníky ze zahraničí.

5. Prodáváte zboží, které má každý

Druhým nejčastěji uváděným důvodem pro nakupování v zahraničí je pořízení zboží, které zákazníci nemohou získat ve vlastní zemi (49 %), nebo objevení nových a zajímavých produktů (34 %). Více než polovina globálních spotřebitelů, kteří nakupují u prodejců v Norsku, Mexiku, Irsku a Kanadě, tak činí proto, že příslušné produkty nejsou v jejich zemi k dostání. 4 z 10 spotřebitelů, kteří nakupují od obchodníků v České republice, Izraeli a Brazílii, uvádí jako důvod nové a zajímavé produkty. Prodejci, kteří nabízejí jedinečné produkty a implementovali jasnou strategii pro SEO, díky které je možné jejich nabídku snadno najít, mají na těchto trzích náskok před konkurencí.

(Na základě průzkumu společnosti Ipsos pro PayPal z reprezentativního vzorku přibližně 1 000 – 2 000 (celkem 34 052) dospělých osob (ve věku 18 a více let), které používají zařízení s přístupem k internetu v některé z 31 zemí.)

Related posts

Leave a Comment