Facebook nastínil nová opatření na ochranu integrity prezidentských voleb v USA

Facebook US 2020

Americké prezidentské volební kampaně nabývají na síle a očekává se, že se bude jednat o jednu z nejvíce rozporuplných a nestálých politických bitev v historii národa.

Již byla vznesena obvinění ze sporné taktiky a obavy ohledně používání dezinformací za účelem získání výhody. Byly vzneseny otázky týkající se samotného procesu hlasování, použití úprav obrázků a padělků a cizích zásahů. A to vše předtím, než jsme skutečně dosáhli hlavního období kampaně – během příštích dvou měsíců můžeme očekávat, že na této frontě toho bude mnohem, mnohem více.

Facebook ví, že bude chycen uprostřed toho všeho, stejně jako tomu bylo v roce 2016, a spolu s různými novými opatřeními, která zavádí, chce aby lépe detekoval politické zneužití a chránil voliče. Mark Zuckerberg oznámil další kroky, které podniká za účelem zachování integrity prezidentských voleb v USA do roku 2020.

Bylo oznámeno:

Voter Information Push
Facebook uvádí, že prostřednictvím svého Informačního centra pro hlasování bude „téměř každý den až do voleb“ prezentovat směrodatné informace o hlasování v horní části Facebooku a Instagramu.

Informační výzvy jsou součástí snahy Facebooku dostat více lidí k volebním urnám s cílem podpořit další čtyři miliony Američanů přijít k volbám. Doufejme, že prostřednictvím těchto výzev bude Facebook schopen čelit dezinformacím při hlasování a povzbudit více lidí. Informační výzvy budou obsahovat videonávody, jak hlasovat, a aktualizace termínů pro registraci a hlasování ve státě.

Blokování nových politických reklam před hlasováním
Po zvážení období výpadku politické reklamy se Facebook nyní rozhodl blokovat nové politické reklamy pouze během posledního týdne kampaně.

To bude znamenat, že se stávající reklamy budou moci i nadále zobrazovat, příslušné kampaně budou také moci upravit cílení a rozpočet pro své již dříve spuštěné propagační akce. V posledním týdnu však nebudou povoleny nové reklamy.

Mnozí kritizovali toto rozhodnutí, včetně Trumpova teamu, která říká, že prezident Trump bude v zásadním „závěrečném úseku kampaně“ v podstatě „umlčen mafií v Silicon Valley“.

Což není pravda – Trump, a vlastně každý jiný kandidát, bude i nadále moci zveřejňovat příspěvky na své stránce na Facebooku i v posledním týdnu. Prostě nebudou moci takové příspěvky posílit ani zadávat nové reklamy, zatímco možnost zesílení dříve existujících kampaní jim stále poskytne kapacitu k zesílení jejich dosahu placenými prostředky.

Někteří se domnívají, že rozhodnutí je příliš měkké, a že Facebook by měl zavést úplné období výpadku volební reklamy, aby zastavil manipulaci s voliči, zatímco jiní poznamenali, že očekávaný nárůst v předčasném hlasování a hlasování prostřednictvím e-mailu v letošním roce způsobí, že opatření bude v každém případě k ničemu.

Toto opatření však má určitou solidní logiku.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment