Facebook rozšiřuje požadavky na ověřování profilů s velkým publikem

Facebook verification

Facebook oznámil rozšíření svých požadavků na ověřování, díky nimž budou nyní někteří lidé s velkým sledováním osobních profilů požádáni o provedení identifikačních kontrol.

„Chceme zajistit, aby obsah, který vidíte na Facebooku, byl autentický a pocházel od skutečných lidí, nikoli robotů nebo jiných, kteří se pokoušejí skrýt svou identitu. V roce 2018 jsme začali ověřovat identitu lidí spravujících stránky s velkým publikem, a nyní znovu rozšířit ověření ID na některé profily s velkým publikem v USA,“ vysvětlil Facebook.

V roce 2018 spustila sociální síť nový program „Autorizace stránek“, který od té doby nutil manažery některých „velkých“ stránek na Facebooku, aby prošli požadovaným identifikačním procesem.

Proces vyžaduje, aby správci stránek zabezpečili svůj účet pomocí dvoufaktorové autentizace a potvrdili své primární umístění. Pokud se tyto údaje neshodují nebo nejsou v souladu s informacemi uvedenými v jejich profilu, Facebook sníží distribuci příspěvků. Pokud uživatel neprovede tyto kroky ve stanoveném čase, Facebook také sníží jejich dosah – zatímco pokud je tento uživatel také administrátorem stránky, výchozí nastavení pro stránku „Zveřejnění jako“ a „Líbí se a komentování jako“ se změní z jejich stránky na jejich osobní profil.

Facebook tedy v zásadě zajistí, že mnohem méně lidí uvidí vaše aktualizace, a to buď z vašeho profilu nebo ze stránky, dokud nesplníte uvedené kroky.

Vypadá to jako docela základní opatření, ale kromě přidání další úrovně zabezpečení pro velké účty také poskytuje Facebooku další prostředky k detekci uživatelů, kteří nepravdivě uvádějí svou zemi původu.

Toto se stalo klíčovým bodem znepokojení po prezidentských volbách v USA v roce 2016, kdy ruské skupiny zacílily na americké voliče zavádějícími příspěvky a reklamami. Facebook se od té doby snažil přidat větší průhlednost, pokud jde o to, kde jsou založeny zejména Stránky, aby uživatelům pomohl pochopit, s kým přesně a v jakém okamžiku interagují.

V roce 2018 přidal Facebook nové informační panely na Stránkách a reklamách, které uživatelům usnadňují procházení a zobrazování základních informací o stránce, například kde sídlí její správci. Facebook šell o krok dále v dubnu letošního roku, přidáním značek umístění do příspěvků v obchodních profilech, které zdůrazňují, kde se primárně nacházejí správci dané stránky nebo účtu.

Nový proces kontroly profilů s vysokým dosahem přidává další prvek do pokračujícího úsilí Facebooku o průhlednost, což v ideálním případě pomůže zajistit, aby si uživatelé byli plně vědomi s kým interagují a čí obsah sdílejí, což by mohlo snížit zahraniční vliv.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment