Facebook se snaží spustit zvukové místnosti

Facebook audio social media

Ano, klon Clubhouse přichází na Facebook a podle nového objevu v back-end kódu aplikace by tady mohl být velmi brzy.

Jak byste očekávali, s náhlým nárůstem zvukových sociálních sítí, Facebook také pracuje na své vlastní funkci živých audio konferenčních místností, které by uživatelům Facebooku umožnily vytvářet zvukové vysílání, na které se uživatelé mohou naladit a účastnit se v rámci aplikace.

Ve skutečnosti toho není mnoho, co by Facebook musel vytvářet, protože již má svou funkci Video Rooms, kterou přidal v květnu loňského roku a která umožňuje uživatelům vytvářet soukromé videochaty, do kterých se mohou ostatní přidat. Vytvoření veřejné, pouze zvukové verze je technicky něco jako krok zpět, snížení zatížení dat vypnutím videa a jejich zpřístupnění všem uživatelům.

Facebook audio rooms

Jak můžete vidět na tomto obrázku, který zveřejnil vývojář Alessandro Paluzzi, Facebook pracuje na nových možnostech pouze zvuku pro místnosti, což by hostitelům umožnilo vytvářet veřejné nebo soukromé zvukové skupiny.

To by v zásadě umožnilo stejný případ použití jako Clubhouse a Twitter’s Spaces, protože by uživatelům Facebooku umožnilo vytvářet veřejné zvukové schůzky, kterých se může kdokoli v reálném čase zúčastnit.

To by mohlo zatopit aplikaci Clubhouse, který je stále v režimu pouze pro zvané. Začátkem tohoto měsíce oznámil Twitter svůj záměr otevřít Spaces všem uživatelům do dubna, což by provozovatelům vysílání umožnilo oslovit mnohem širší publikum v aplikaci, zatímco Twitter také pracuje na různých objevovacích nástrojích a možnostech, jak vylepšit prostředí Spaces.

Pokud tyto snahy vyjdou, můžeme očekávat, že Facebook také zrychlí své plány pro totéž, a pokud Facebook může poskytnout vlastní veřejný proces zjišťování místností a zároveň lidem a stránkám umožní oslovit své následovníky a přátele zvýrazněním probíhajících zvukových místností, její zvukové místnosti by se také mohly stát velkým lákadlem pro tvůrce, kteří chtějí maximalizovat svůj dosah a snahy o budování komunity.

Ale kde by zvukové místnosti Facebooku mohly opravdu zvítězit, jsou skupiny na Facebooku, do kterých se každý měsíc zapojuje 1,8 miliardy uživatelů. Představte si, že jdete do své oblíbené skupiny na Facebooku a uvidíte, že lidé, s nimiž pravidelně komunikujete v komentářích, hovoří v audio místnosti právě tam, a tam se také můžete připojit.

Zvuková setkání, jako jsou tato, snižují tlak na výkon videa, a to z nich může udělat významný doplněk k již angažovaným skupinám Facebooku zaměřeným na specializaci.

Zdá se, že Facebook bude brzy uvažovat o přidání této funkce, a jak bylo poznamenáno, není to opravdu těžké, vzhledem k tomu, že technická infrastruktura k takové podpoře již existuje. Twitter má stejnou výhodu také u Spaces, která je postavena na stávající architektuře Periscope, což znamená, že se k Twitter Spaces může připojit mnohem více lidí a je schopna podporovat mnohem více streamů. Clubhouse, který zvyšuje svou kapacitu serverů v souladu s poptávkou, je v tomto ohledu poněkud pozadu.

Bude zajímavé sledovat, kdy se Facebook pokusí o živé vysílání s funkcí zvukových místností a jak vypadá jeho zavedení. Ať tak či onak, určitě by to mohla být dobrá volba, kterou je třeba zvážit, zejména pro stránky značek, které chtějí budovat komunitu, a maximalizovat zapojení v aplikaci s cílem zvýšit návštěvnost z doporučení.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment