Facebook vysvětluje, jak zpravodajský kanál předpovídá, co chceme vidět

Facebook news feed AI

Jak AI na Facebooku rozhoduje, které příspěvky a kdy se vám mají zobrazit? Facebook vydal úplné vysvětlení a jak se dá předpokládat, systém je velmi složitý.

Pokud vás zajímá perspektiva inženýrského týmu Facebooku, dozvíte se více o tom, jak je vytvořen kód vícevrstvého algoritmu.

„Návrh personalizovaného systému hodnocení pro více než 2 miliardy lidí (všichni s různými zájmy), a množství obsahu, ze kterého lze vybírat, představuje významné a složité výzvy. To je něco, s čím se každý den potýkáme při hodnocení News Feedu.“

Můžete si to představit nějak takto: Vijt = wijt1Yijt1 + wijt2Yijt2 +… + wijtkYijtk.

Technologický tým a redakce Facebooku dělají pěknou práci, když vysvětlují metodiku algoritmů a systém hodnocení novinek z vyšší úrovně.

Ve videu od Facebooku lze vidět, jak algoritmus analyzuje naše chování a aktivitu, neustále přijímá nové informace a přepočítává, aby určil, co si myslí, že chceme vidět dále. Všechno je individualizováno a tým za algoritmem dělá rozhovory a provádí spoustu výzkumů, aby lépe pochopil, co naše akce ve skutečnosti znamenají.

To vše je zajímavé na zamyšlení, ale co to znamená z marketingového hlediska? Naučit se, jak algoritmus funguje, vám pomůže lépe strategizovat.

Neexistují žádné triky, které se naučíte abyste mohli podvádět. Algoritmus je navržen tak, aby poskytoval hodnotu. Facebook určuje tuto hodnotu na základě učení, co se lidem líbí a nelíbí prostřednictvím jejich interakcí s obsahem.

To znamená, že existuje jen jeden skutečný způsob, jak dostat svůj obsah před své publikum na Facebooku (a Instagramu).

Poznejte své publikum a co si cení.
To vyžaduje čas, poslech, průzkum a pečlivou analýzu vašeho publika.

Dodejte hodnotu.
Jakmile skutečně pochopíte, co vaše publikum chce, je čas dodat mu vysoce kvalitní a poutavý obsah.
Chcete-li se dozvědět více o tom, jak výzkumný tým Facebooku přemýšlí o AI, podívejte se zde na jejich aktualizace.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment