Reklamní byznys LinkedInu je na vzestupu a zapojení uživatelů zůstává solidní

LinkedIn Sales Insights

Podle nejnovější aktualizace od mateřské společnosti Microsoft společnost LinkedIn nadále zaznamenává rekordní úroveň zapojení a v posledním čtvrtletí překonala očekávané příjmy.

Podle aktualizace Microsoftu FY21 Q2, relace LinkedIn vzrostly o 30% za poslední tři měsíce roku 2020, zatímco celkové výnosy platformy vzrostly v tomto období o 23%.

Jak uvádí Microsoft:

„Znovu jsme zaznamenali rekordní úrovně zapojení napříč platformou, protože téměř 740 milionů členů LinkedIn využívá síť k připojení, učení a hledání nových příležitostí. Počet relací vzrostl o 30%. Konverzace vzrostly o 48%. A hodiny strávené výukou LinkedIn byly až dvojnásobné, ve srovnání s rokem dříve. “

Co přesně v tomto kontextu zahrnují „konverzace“, není zcela jasné, ale data ukazují, že míra zapojení na LinkedInu stále roste, což byl příběh posledních několika zpráv od technologického giganta.

Jednou z nevýhod převzetí společnosti LinkedIn společností Microsoft bylo, že již nedostáváme konkrétní aktualizace výkonu související s platformou, jako jsou celkové členské tabulky a přehledy využití. LinkedIn nikdy nebyl zcela vstřícný k uvádění aktivních uživatelů, jako takových, místo toho raději hlásil celkový počet „členů“, což není srovnatelná metrika, ale získali jsme trochu více údajů o aktuálních trendech používání platformy v průběhu času, zatímco nyní máme pouze krátké zmínky v širším kontextu celkové sady produktů společnosti Microsoft.

Data však bez ohledu na to naznačují, že LinkedIn zaznamenává vyšší úroveň aktivity, zatímco jeho reklamní podnikání stále roste.

Ve skutečnosti podle společnosti Microsoft došlo v posledním čtvrtletí k výraznému posílení reklamního byznysu LinkedInu:

„Reklamní byznys na LinkedInu zaznamenal rekordní čtvrtletí, což představuje více než třetinu celkových příjmů LinkedInu. LinkedIn Marketing Solutions se zvýšil o více než 50%, protože inzerenti se stále více obracejí na platformu jako na důvěryhodný způsob, jak oslovit profesionály připravené podnikat.“

Společnost Microsoft také poznamenává, že přechod na vzdálený prodej přinesl prospěch také podnikání LinkedInu, přičemž Sales Navigator pomáhá poskytnout více kontextu – „zatímco nové nástroje pomáhají prodejním organizacím využívat data LinkedInu k identifikaci a velikosti příležitostí“.

LinkedIn přidává nové způsoby, jak proniknout do svých bezkonkurenčních profesionálních databází, včetně „Sales Insights“, který uvedl v prosinci. Sales Insights poskytuje údaje o klíčových obchodních příležitostech na základě vámi vybrané tržní mezery a parametrů.

Microsoft uvádí, že očekává pokračující silné zapojení platformy, která „posune růst tržeb v rozmezí od 20 do 20%“.

Zdroj: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment