Google za posledních 7 měsíců odstranil více než 31 000 čínských kanálů YouTube

China YouTube channels

Google zveřejnil svou nejnovější zprávu TAG Bulletin, která poskytuje přehled všech koordinovaných vlivových operací, které jeho tým zjistil a ukončil ve svých aplikacích v 1. čtvrtletí 2022.

A z velké části to vypadá docela přímočaře – 3 kanály YouTube byly ukončeny v souvislosti se snahou kritizovat súdánského prezidenta Omara al-Bašíra, účet AdSense propojený s ovlivňováním operací v Turecku, 42 kanálů YouTube a 2 účty Ads ukončeny v rámci vyšetřování koordinovaných vlivových operací spojených s Irákem.

Ale pak je tu toto:

„Ukončili jsme 4361 kanálů YouTube v rámci našeho probíhajícího vyšetřování koordinovaných ovlivňovacích operací spojených s Čínou. Tyto kanály většinou nahrávaly spamový obsah v čínštině o hudbě, zábavě a životním stylu. Velmi malá podmnožina nahraného obsahu v čínštině a angličtině byla o Číně a zahraničních záležitostech USA. Tato zjištění jsou v souladu s našimi předchozími zprávami.“

To se zdá hodně, že? 4300 kanálů YouTube – nejen jednotlivých videí – za jediný měsíc, to je spousta obsahu.

Ale jak poznamenává YouTube, je to ve skutečnosti v souladu s předchozími zprávami TAG.

Když se vrátíme k předchozím aktualizacím TAG, Google odstranil v prosinci 5 460 kanálů YouTube, které byly rovněž spojeny s koordinovanými operacemi vlivu spojenými s Čínou, 15 368 čínských kanálů YouTube v listopadu, 3 311 kanálů YouTube v říjnu, 1 217 v září
1 196 v srpnu a 850 v červenci.

Všechny jsou spojeny se stejným vyšetřováním koordinovaných vlivových operací spojených s Čínou a všechny mají stejný popis jako ten výše, týkající se „spamového obsahu“ kolem zábavy, s několika poznámkami k záležitostem USA a Číny. To je více než 31 000 kanálů YouTube odstraněných za posledních sedm měsíců.

Tak o co jde? Čeho přesně chtějí tyto čínské vlivové operace dosáhnout a získávají prostřednictvím tohoto rozsáhlého tlaku na YouTube nějakou trakci?

Přečtěte si více: socialmediatoday.com

Related posts

Leave a Comment