Linkedin ANO, Facebook NE!

veronika lencova linkedin

Osm pravidel, které vám na LinkedInu, rozhodně pomohou.

1. V České republice je na LinkedIn 75 % uživatelů pasivních. Zkuste tedy šlápnou na plyn a zapracujte na tom, aby Váš profil byl opravdu aktuální.

2. Znáte pojem marketingová slepota nebo slovní spojení pod lampou je největší tma? Konzultujte s nějakým přítelem to, co si na LinkedIn napíšete hlavně například do MOTTA. Zeptejte se ho, jak na něho váš profil působí a proč?

3. Nepoužívejte „kočko-psí profily“ anglický si založte anglicky a český česky…

4. Při tvorbě textů na vašem profilu nepoužívejte zkratky. Používejte jasná a zažitá klíčová slova popisující nejlépe váš obor, vaše zaměření. Profil na LinkedIn funguje jako vaše osobní webová stránka a vyhledávání LinkedIn funguje podobně jako vyhledávání na Google.

5. Typy profesních spojení jsou rozděleny do tří stupňů:

  • Stupeň 1: Jsou to lidé, kteří jsou s vámi propojeni přímo. Potvrdili vaši žádost o spojení. Ikonu 1st uvidíte ve výsledcích vyhledávání u jejich jména. Můžete je kontaktovat na přímo formou LinkedIn zprávy.
  • Stupeň 2: Jsou to lidé, kteří jsou propojeni přímo s vašimi přáteli 1. stupně. U jejich jména najdete ikonu 2st. Můžete jim zasílat pozvánku pro přímé spojení, nebo InMail.
  • Stupeň 3: Jsou to lidé, kteří jsou napojení na vaše přátelé z druhého stupně. U jejich jména uvidíte ikonu 3st.Pokud bych jako analogii přešla na Facebook, jsou to přátelé našich přátel.

6. Nepište do svého jména titul. Pro lepší dohledatelnost vašeho LinkedIn profilu nepiště titul před jméno. Stěžuje to jednoduchou vyhledávací rovnici.

7. Do hlavní sekce Vaše profesionální motto (je to sekce hned pod jménem, navíc sekce, kterou vidí téměř každý) nepiště to, čemu Češi rozumí jako motto. Piště tam souhrn hlavních klíčových slov, podle kterých nasměřujete personalisty správným směrem k vašim zkušenostem. Na to, jak to má motto vypadat, se můžete podívat zde Veronika Lencová.

8. Rerence. Všichni je máme rádi, když nás někdo pochválí. Když se rozhodujete, jestli budete spolupracovat s určitou firmou, také se nejdříve podíváte na reference uživatelů. Samozřejmě LinkedIn je funkcionalitami nejchytřejší sítí na světě, tedy alespoň dle mého názoru navíc existuje velké množství různých nástrojů, které funkcionality ještě více rozšiřují. Ale o těch se rozepíšeme v nějakém dalším článku…

Autorka: Veronika Lencová

Related posts

Leave a Comment